Home / SVET / Kvarteto bulharských strán sa dohodlo na koalícii, dohoda o vláde vznikla po dlhých rozhovoroch

Kvarteto bulharských strán sa dohodlo na koalícii, dohoda o vláde vznikla po dlhých rozhovoroch

10.12.2021 (Webnoviny.sk) – Lídri štyroch bulharských strán v piatok oznámili, že sa dohodli na vytvorení centristicky vedenej koalície. To by mohlo ukončiť niekoľkomesačnú politickú krízu, keďže v krajine sužovanej ekonomickými a zdravotnými problémami absentuje riadna vláda od apríla tohto roka.

Dohoda nasledovala po dlhých rozhovoroch medzi víťazom minulomesačných parlamentných volieb, centristickou stranou Pokračujeme v zmene (PP), dvomi pravicovo orientovanými stranami a socialistickou stranou.

Tieto štyri politické zoskupenia budú spolu kontrolovať dovedna 134 kresiel v bulharskom 240-člennom parlamente. Zákonodarný zbor bude v pondelok hlasovať o schválení novej vlády, ktorú by mal z pozície premiéra viesť líder PP, 41-ročný Kiril Petkov.

Viac k témam: Bulharská vláda, Parlamentné voľby v Bulharsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Kvarteto bulharských strán sa dohodlo na koalícii, dohoda o vláde vznikla po dlhých rozhovoroch © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Grécka armáda pokračuje v odpratávaní uviaznutých áut na cestách po snehovej kalamite (video)

Sneh spôsobil výpadky elektriny, zablokovanie diaľnic i obmedzenie prevádzky letísk. Sneh spôsobil výpadky elektriny, zablokovanie diaľnic i obmedzenie prevádzky letísk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *