Home / SLOVENSKO / Polícia vyvracia hoax o tom, že len krv nezaočkovaných zachráni pri transfúzii život

Polícia vyvracia hoax o tom, že len krv nezaočkovaných zachráni pri transfúzii život

1.12.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia upozorňuje na profil Zuzana Foltánová na sociálnej sieti, ktorý hovorí o tom, že krv nezaočkovaných môže pri transfúzii zachrániť život. Informuje o tom vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti.

Viac o téme: Koronavírus

Polícia konštatuje, že toto tvrdenie nemá žiadnu oporu v logike, vede a v tom, čo sa v skutočnosti deje. Zdôrazňuje, že krv chodia darovať očkovaní, aj nezaočkovaní, dokonca bez povinnosti testovania. „Kvalita krvi, a to, či je pre potenciálneho príjemcu bezpečná, sa určuje na základe vyplneného dotazníka darcu a od samotného vyšetrenia darovanej krvi. Krv očkovaných nie je v žiadnom prípade nakazená či zlá,“ uvádza polícia.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Dodáva, že krv očkovaných sa poskytuje príjemcom bez ohľadu na to, či sú očkovaní, alebo nezaočkovaní. Policajti dodávajú, že krv očkovaných sa dnes dostáva do tiel neočkovaných osôb, ktoré krv potrebujú. Preto je priložený hoax bezpredmetným, keďže nezaočkované osoby nikdy nezistia, že dostali krv od očkovaných.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: COVID-19, Darovanie krvi, Hoax, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia vyvracia hoax o tom, že len krv nezaočkovaných zachráni pri transfúzii život © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Efektívne hodnotiace pohovory a komunikačné tréningy zabezpečia zdravé pracovné prostredia a predídu šikane (video)

Účinným spôsobom, ako prechádzať nezdravým vzťahom, sú však aj tréningy a školenia zamerané na komunikačné schopnosti, zvládanie negatívnych emócií, úzkosti a hnevu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *