Home / SLOVENSKO / Nový dizajnový hotel v srdci Dolomít, ktorý si okamžite zamilujete

Nový dizajnový hotel v srdci Dolomít, ktorý si okamžite zamilujete

30.11.2021 (Webnoviny.sk) – Južné Tirolsko, známe predovšetkým svojimi majestátnymi vrcholmi, zelenými pasienkami a horskými jazerami, je skutočným rajom na zemi. V samom srdci tejto krásy, v malej dedinke Chienes, sa nachádza nový hotel Bonfanti Design Hotel, ktorý vás očarí elegantným dizajnom a prvotriednou kuchyňou.

Príbeh tohto hotela sa začal písať okolo roku 2019, kedy sa do tejto časti severného Talianska zamilovala známa milánska rodina Bonfanti a rozhodla sa kúpiť starší hotel v tirolskom štýle. Pôvodný hotel Rastbichler prešiel postupne kompletnou rekonštrukciou a pristavila sa nová hotelová časť.

Luxus a komfort v jednom

Moderný taliansky dizajn tohto zaujímavého hotelového produktu je neprehliadnuteľný. Skúsení odborníci z Milána definujú dizajn hotela Bonfanti ako „soft design“, teda moderný, komfortný a minimalistický. Vo svojich návrhoch preferujú prírodné materiály ako drevo a kov. Jednoducho povedané, v interiéri hotela cítiť taliansky šarm a eleganciu.

Hotelové izby boli navrhnuté tak, aby hosť nemal pocit stiesnenosti, a preto rozloha izieb s výmerou od 22 do 80 metrov štvorcových zabezpečí dovolenkárom dostatočný komfort. Nové exkluzívne izby „Design Room Lux“ a „King Royal Design Suite“ s nádherným výhľadom na les uspokoja aj toho najnáročnejšieho hosťa. Architekti kládli veľký dôraz na izoláciu hluku a dizajnéri zase na všetko, čo súvisí s vysokým spánkovým komfortom.

Lyžiari si prídu na svoje

Bonfanti Design Hotel sa nachádza v bezprostrednej blízkosti vychýreného lyžiarskeho strediska Kronplatz – Dolomiti Superski s viac než 1200 km zjazdoviek. Pre svojich hostí hotel ponúka luxusný Mercedes shuttle bus, ktorým ich pohodlne prepraví priamo do lyžiarskeho raja.

V hoteli sa taktiež nachádza lyžiarska miestnosť, ktorú ocenia hlavne milovníci tohto športu. V nej si totižto môžu po výdatnej lyžovačke nechať vyhriať svoje lyžiarky, aby do nich nasledujúci deň mohli vkĺznuť ako do teplých papúč.

Nezabudnuteľný kulinársky zážitok

V tomto hoteli sa prelína lahodná talianska kuchyňa s tradičnými tirolskými špecialitami. Raz v týždni pripravuje famózny šéfkuchár Maurizio Lauriola kvalitné čerstvé ryby z Talianska, utorky zase patria tirolským delikatesám a iné fantastické kulinárske výtvory mladého talentovaného kuchára z Apúlie čakajú na hostí v ostatné dni v týždni.

Samozrejme nemožno opomenúť ani bohatý raňajkový bufet s domácky vyrábanými marmeládami, múčnikmi, čerstvými ovocnými šťavami a rozmanitými druhmi talianskych salám a syrov. Priestranná, moderná jedáleň s veľkolepou terasou a presklenou stenou, tzv. „show cooking“, umožní hosťovi naživo sledovať kulinárske umenie famózneho kuchára Maurizia a jeho tímu. Obedovať je možné formou a lá carte, prípadne sa núka možnosť ochutnať vybrané špeciality v novom bistre v čase od 15.30-19.00.

O celodenný program je postarané

Nový lounge bar s krbom patrí nezabudnuteľným večerným chvíľam, kde si v pohodlí môžete vychutnať obľúbenú cigaru, pohár whisky alebo koňaku. Hotel ponúka aj veľkolepú herňu pre deti. Novinkou je nový saunový svet s tromi novými oddeleniami a beauty salónom. Medzi saunové novinky patrí bio-sauna, senné, infračervené a parné sauny.

Vo wellness zóne je hosťom k dispozícii aj vírivka a tiež celoročne vyhrievaný vonkajší bazén. Po výdatnom saunovaní sa hostia môžu schladiť v absolútnej vychytávke wellness časti – snežnej miestnosti. V lete zase nájdu príjemné osvieženie v prírodnom jazierku.

Keď Slovák šéfuje Talianom

O hotelových hostí a zamestnancov sa stará „pán domu”, riaditeľ Ján Vlasák. Vďaka perfektnej taliančine a talianskemu imidžu by ste netipovali, že ide o Slováka. Ján je v Taliansku už ako doma a bohaté skúseností z oblasti hotelierstva a sveta somelierov ho predurčili na dráhu talianskeho hoteliera.

Bonfanti Design Hotel spoluprojektoval od samého začiatku a pozná ho do posledného detailu. V súčasnej pandemickej dobe aj on bojuje o každého klienta a verí, že dodržiavaním pravidiel, ktoré sú v krajine optimálne nastavené sa oblasť gastra a hotelierstva opäť vráti do starých dobrých koľají.

Tento článok vznikol v spolupráci s Bonfanti Design Hotel.

Informačný servis

Viac k témam: Bonfanti Design Hotel, Cestovanie, hotely a penzióny, Lyžiarske strediská, Lyžovanie v Európe, PR, Wellness, Zimná dovolenka
Zdroj: Webnoviny.sk – Nový dizajnový hotel v srdci Dolomít, ktorý si okamžite zamilujete © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Skončí Mazák ako predseda súdnej rady? Verejnú výzvu na jeho odstúpenie podporilo 103 sudcov

Výzvu podpísali sudcovia aktívni, ale aj emeritní sudcovia vrátane viacerých bývalých sudcov Ústavného súdu Slovenskej republiky a bývalých členov Súdnej rady SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *