Home / EKONOMIKA / Štátnym zamestnancom v Nemecku zvýšia mzdy o 2,8 percenta, dostanú aj bonus pre záťaž počas pandémie

Štátnym zamestnancom v Nemecku zvýšia mzdy o 2,8 percenta, dostanú aj bonus pre záťaž počas pandémie

30.11.2021 (Webnoviny.sk) – Zhruba 3,5 miliónom štátnych zamestnancov nemeckých spolkových krajín v budúcom roku zvýšia mzdy o 2,8 percenta a vyplatia im nezdanenú odmenu v sume 1 300 eur pre záťaž v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Na základe dohody, o ktorej v pondelok informovali odborové organizácie ver.di a dbb sa zvýšia platy a vyplatia odmeny za rizikovú prácu aj niektorým zdravotníkom a profesionálnym opatrovateľom a nezdanený bonus v sume 650 eur dostanú aj učni a stážisti.

Odborové organizácie pôvodne žiadali rast platov o 5 percent s odôvodnením, že sa zvýšili náklady na živobytie a ich členovia počas pandémie čelia dodatočnému tlaku. Odborári a väčšina nemeckých spolkových krajín dohodu dosiahli po sérii štrajkov, predovšetkým v sektore zdravotníctva, a platí na najbližšie dva roky.

Dohoda je platná pre štátne nemocnice, školy, políciu, hasičov a úradníkov vo všetkých spolkových krajinách okrem Hesenska, kde podobnú zmluvu uzavreli už minulý mesiac.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Pandémia, Zvýšenie miezd, Zvýšenie platov
Zdroj: Webnoviny.sk – Štátnym zamestnancom v Nemecku zvýšia mzdy o 2,8 percenta, dostanú aj bonus pre záťaž počas pandémie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Poskytovanie príspevku za ubytovanie Ukrajincov sa s malými zmenami predĺži do konca marca budúceho roka

Po schválení nového nariadenia o príspevku sa súčasné nariadenie účinné od 1. júna zruší koncom roka 2023.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *