Home / šport / Ostatné športy / LeBron James dostal v krátkej dobe ďalší trest, predviedol nechutné gesto (video)

LeBron James dostal v krátkej dobe ďalší trest, predviedol nechutné gesto (video)

27.11.2021 (Webnoviny.sk) – Hviezdny americký basketbalista LeBron James z tímu Los Angeles Lakers dostal od vedenie zámorskej NBA pokutu 15-tisíc USD za obscénne gesto v stredajšom súboji proti Indiane. Tridsaťšesťročný James v stredu hral po jednozápasovej stopke, ktorú dostal za to, že v nedeľňajšom súboji proti Detroitu pivota súpera Isaiaha Stewarta zasiahol do tváre a spôsobil mu krvavé zranenie. Po prvom disciplinárnom treste však hneď prišiel aj druhý.

V stredajšom súboji v Indiane sa LeBron James pričinil 39 bodmi o triumf svojho tímu 124:116 po predĺžení, no v závere riadneho hracieho času sa prezentoval nechutným gestom. Po premenenej trojke totiž zvolil mimoriadne svojráznu oslavu, keď poskakoval s rukou vo svojom rozkroku. A za to dostal pokutu.

Po skončení duelu v Indianapolise počas rozhovorov použil vulgárne výrazy na margo trestu, ktorý si odpykal v utorok pri prehre Lakers s New Yorkom 100:106. A za to dostal od vedenia súťaže verejné napomenutie.

Predstavitelia NBA nepotrestali len Jamesa, ale aj portlandského krídelníka Roberta Covington. Ten v stredu pri prehre so Sacramentom 121:125 v závere druhej štvrtiny hodil smerom k rozhodcom ochranu dýchacích ciest, za čo dostal technickú chybu a duel sa pre neho predčasne skončil.

Viac k témam: NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – LeBron James dostal v krátkej dobe ďalší trest, predviedol nechutné gesto (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vypadnutie v Levi by mala Vlhová brať podľa trénera Piniho ako motiváciu, pred sebou má Killington

Aktuálny týždeň má Vlhová viac zameraný na aktívnu regeneráciu, v úvode nasledujúceho sa presunie do USA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *