Home / šport / Ostatné športy / LeBron James dostal v krátkej dobe ďalší trest, predviedol nechutné gesto (video)

LeBron James dostal v krátkej dobe ďalší trest, predviedol nechutné gesto (video)

27.11.2021 (Webnoviny.sk) – Hviezdny americký basketbalista LeBron James z tímu Los Angeles Lakers dostal od vedenie zámorskej NBA pokutu 15-tisíc USD za obscénne gesto v stredajšom súboji proti Indiane. Tridsaťšesťročný James v stredu hral po jednozápasovej stopke, ktorú dostal za to, že v nedeľňajšom súboji proti Detroitu pivota súpera Isaiaha Stewarta zasiahol do tváre a spôsobil mu krvavé zranenie. Po prvom disciplinárnom treste však hneď prišiel aj druhý.

V stredajšom súboji v Indiane sa LeBron James pričinil 39 bodmi o triumf svojho tímu 124:116 po predĺžení, no v závere riadneho hracieho času sa prezentoval nechutným gestom. Po premenenej trojke totiž zvolil mimoriadne svojráznu oslavu, keď poskakoval s rukou vo svojom rozkroku. A za to dostal pokutu.

Po skončení duelu v Indianapolise počas rozhovorov použil vulgárne výrazy na margo trestu, ktorý si odpykal v utorok pri prehre Lakers s New Yorkom 100:106. A za to dostal od vedenia súťaže verejné napomenutie.

Predstavitelia NBA nepotrestali len Jamesa, ale aj portlandského krídelníka Roberta Covington. Ten v stredu pri prehre so Sacramentom 121:125 v závere druhej štvrtiny hodil smerom k rozhodcom ochranu dýchacích ciest, za čo dostal technickú chybu a duel sa pre neho predčasne skončil.

Viac k témam: NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – LeBron James dostal v krátkej dobe ďalší trest, predviedol nechutné gesto (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nepálsky šerpa Kami Rita za krátky čas stanovil nový rekord, na Mount Everest vystúpil už tridsaťkrát

Kami Rita prvýkrát stál na najvyššej hore sveta už v roku 1994, pričom v rokoch 2009, 2010, 2013, 2023 aj 2024 sa mu to podarilo dokonca dvakrát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *