Home / SVET / Nehodu autobusu v Bulharsku neprežili desiatky ľudí, medzi obeťami sú aj deti (foto)

Nehodu autobusu v Bulharsku neprežili desiatky ľudí, medzi obeťami sú aj deti (foto)

23.11.2021 (Webnoviny.sk) – Najmenej 45 ľudí zomrelo v utorok ráno pri nehode autobusu na západe Bulharska. Autobus registrovaný v Severnom Macedónsku havaroval približne o druhej ráno a medzi obeťami sú aj deti. Informovali o tom bulharské úrady.

Príčinu nehody vyšetrujú

Siedmich ľudí previezli na ošetrenie do nemocnice. Príčina nehody nebola hneď známa. Bulharskí predstavitelia uviedli, že začali vyšetrovanie.

Bulharská tlačová agentúra Novinite informovala, že zástupcovia severomacedónskeho veľvyslanectva navštívili nemocnicu, do ktorej previezli niektoré obete.

Miesto tragédie navštívil aj premiér

Predseda bulharskej úradníckej vlády Stefan Janev tiež navštívil miesto havárie a novinárom povedal, že je to „veľká tragédia“. Premiér vyjadril sústrasť príbuzným obetí. „Dúfajme, že sa poučíme z tejto tragickej nehody a dokážeme predísť takýmto udalostiam v budúcnosti,“ dodal.

V roku 2019 malo sedemmiliónové Bulharsko, ktoré je členom Európskej únie, druhý najvyšší počet obetí dopravných nehôd v rámci bloku v pomere k počtu obyvateľov. Podľa údajov Európskej komisie bolo v roku 2019 v Bulharsku 89 obetí autonehôd na milión obyvateľov.

Viac k témam: Nehoda autobusu, Tragická dopravná nehoda, Úmrtia
Zdroj: Webnoviny.sk – Nehodu autobusu v Bulharsku neprežili desiatky ľudí, medzi obeťami sú aj deti (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruský terorista a ultranacionalista Girkin sa obáva, že ho pre kritiku Putina postihne rovnaký osud ako Prigožina

Girkin to povedal pre ruský spravodajský kanál Baza.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *