Home / SVET / Vietnam povolí vstup turistom z vybraných krajín, musia byť plne zaočkovaní

Vietnam povolí vstup turistom z vybraných krajín, musia byť plne zaočkovaní

21.11.2021 (Webnoviny.sk) – Vietnamská vláda schválila postupný trojfázový program pre prijímanie zaočkovaných turistov z vybraných krajín. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informovalo na svojej webovej stránke.

Špeciálny zakúpený turistický balík

V rámci prvej fázy budú môcť zaočkovaní turisti pricestovať do Vietnamu na základe špeciálneho zakúpeného turistického balíka prostredníctvom vybraných charterových letov do vybraných oblastí. Ide o lokality Phu Quoc, Cam Ranh, Quang Nam, Quang Ninh a Da Nang, kde za stanovených podmienok strávia sedem dní.

Viac o téme: Koronavírus

„Cestujúci budú musieť pred odletom predložiť všetky potrebné dokumenty vyžadované príslušnými vietnamskými orgánmi vrátane potvrdenia o zaočkovaní alebo o prekonaní koronavírusu a negatívneho PCR testu na COVID-19, ktorý nie je starší ako 72 hodín,“ píše rezort diplomacie.

Štvrtá vlna epidémie

Turisti budú musieť po príchode do Vietnamu vyplniť zdravotné vyhlásenie a nainštalovať si v telefónoch aplikáciu IGOVN a PC-COVID-19 a zároveň dodržiavať opatrenia na zamedzenie šírenia pandémie. Po ukončení sedemdňového pobytu budú môcť pokračovať na svojich ďalších cestách v rámci celej krajiny.

V súvislosti s aktuálne prebiehajúcou štvrtou vlnou epidémie vo Vietname prijali vietnamské orgány sprísnené preventívne a hygienické opatrenia. Opatrenia sa líšia podľa provincie a v závislosti od vzdialenosti od ohniska nákazy. V niektorých miestach, kde došlo k poklesu prípadov COVID-19 postupne dochádza k uvoľňovaniu niektorých opatrení.

„Na niektorých miestach sú zatvorené reštaurácie, školské zariadenia, dočasne pozastavená je aj verejná doprava vrátane taxi služby. Vietnamská vláda izolovala niekoľko komunít a miest, kde boli potvrdené nedávne prípady nákazy COVID-19 v snahe zamedziť ďalšie šírenie vírusu,“ upozorňuje MZVEZ SR.

Viac k témam: Cestovanie covid-19, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Vietnam povolí vstup turistom z vybraných krajín, musia byť plne zaočkovaní © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zvolenie Trumpa za amerického prezidenta je jediná šanca na ukončenie vojny na Ukrajine, tvrdí Orbán

Maďarský premiér tiež naznačil, že znovuzvolenie Trumpa by pomohlo ukončiť konflikt aj v Pásme Gazy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *