Home / SVET / Proti lockdownu v Rakúsku protestujú vo Viedni tisíce ľudí

Proti lockdownu v Rakúsku protestujú vo Viedni tisíce ľudí

20.11.2021 (Webnoviny.sk) – Tisíce ľudí protestujúcich proti lockdownu, ktorý ohlásila rakúska vláda, v sobotu očakávajú na demonštrácii vo Viedni. Lockdownom chce vláda zabrzdiť rýchlo silnejúcu vlnu infekcií koronavírusu, ktorá krajinu postihla. K zvolávateľom protestu patrí aj krajne pravicová opozičná Slobodná strana Rakúska (FPÖ).

Viac o téme: Koronavírus

Líder strany Herbert Kickl označil protipandemické opatrenia za „diktatúru“. Kickl sa však na proteste vo Viedni nemôže zúčastniť, pretože tento týždeň oznámil, že má pozitívny výsledok testu na ochorenie COVID-19 a musí byť 14 dní v karanténe.

Lockdown v Rakúsku sa začne v pondelok a trvať bude najmenej desať dní. Potom sa jeho platnosť prehodnotí, pričom ho môžu predĺžiť na maximálne 20 dní. Väčšina obchodov bude zatvorená a kultúrne podujatia zrušia. Ľudia budú môcť svoje domovy opúšťať len z určitých konkrétnych dôvodov, napríklad budú môcť nakupovať potraviny alebo navštevovať lekára.

Rakúska vláda zároveň rozhodla, že od 1. februára bude vakcinácia proti koronavírusu v krajine povinná. Zaočkovanosť v Rakúsku patrí v rámci západnej Európy k najnižším. Podľa vládnych údajov je úplne zaočkovaných necelých 66 percent z 8,9 milióna obyvateľov krajiny.

Viac k témam: Koronavírus COVID-19 v Rakúsku, Lockdown, Očkovanie proti koronavírusu, Pandemické opatrenia, Protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Proti lockdownu v Rakúsku protestujú vo Viedni tisíce ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusko zaradilo Navaľného a jeho spolupracovníkov na zoznam teroristov a extrémistov

Krok prišiel niečo vyše roka po Navaľného zatknutí, ktoré vyvolalo najväčšiu vlnu protestov v krajine za niekoľko rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *