Home / SLOVENSKO / Prezidentka Čaputová upozornila na zneužívanie a týranie detí. Vyzvala, aby sme nezatvárali oči a násiliu zabránili

Prezidentka Čaputová upozornila na zneužívanie a týranie detí. Vyzvala, aby sme nezatvárali oči a násiliu zabránili

19.11.2021 (Webnoviny.sk) – Zneužívané deti potrebujú podľa prezidentky Zuzany Čaputovej našu pozornosť a lásku. Ako uviedla na sociálnej sieti, nemôžeme si zakrývať očí pred násilím, zanedbávaním, sexuálnym zneužívaním, šikanou, či sa už deje deťom doma, v škole, v tábore, v pobytovom zariadení alebo na sociálnych sieťach, len preto, že je to nepríjemné a o takýchto veciach sa nehovorí.

Prezidentka sa takto vyjadrila pri príležitosti 19. novembra, ktorý je Svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí.

Podľa hlavy štátu musíme urobiť všetko preto, aby sme násiliu zabránili, či už vzdelávaním dospelých, ktorí sa o deti starajú a prichádzajú s nimi do kontaktu, podporou rodičov, vzdelávaním samotných detí od útleho detstva, aby aj oni samé vedeli rozoznať, aké správanie je v poriadku a aké nie, kde a ako vyhľadať pomoc.

„Veľmi pomôže, ak budeme všetci pozorní k tomu, čo sa deje v našom okolí a nenecháme žiadne dieťa sa trápiť a zažívať násilie,“ uzavrela hlava štátu.

Viac k témam: týranie detí, zneužívanie detí
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová upozornila na zneužívanie a týranie detí. Vyzvala, aby sme nezatvárali oči a násiliu zabránili © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prijaté opatrenia podľa Matoviča reflektujú pohŕdanie odborníkmi, pripustil sprísnenie počas Vianoc

Podľa ministra odborníci žiadali lockdown skôr, rovnako aj plošné zatvorenie škôl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *