Home / SLOVENSKO / Nové opatrenia budú podľa Fica viesť k šíreniu COVID-u, Hlas-SD hovorí o rozdelení občanov na dve kategórie

Nové opatrenia budú podľa Fica viesť k šíreniu COVID-u, Hlas-SD hovorí o rozdelení občanov na dve kategórie

18.11.2021 (Webnoviny.sk) – Zavedením lockdownu pre nezaočkovaných sa vláda definitívne rozhodla vytvoriť občanov dvoch kategórií a vydať sa cestou segregácie nezaočkovaných.

Fatálne zlyhania v očkovacej kampani

Ako vo štvrtok informovala strana Hlas-SD, vyradenie ľudí s negatívnym PCR zo všetkých aktivít okrem obchodov zo základnými životnými potrebami je dôkazom, že vláde nejde o zabránenie šírenia vírusu, ale o nátlak na zaočkovanie sa.

Viac o téme: Koronavírus

„Svoje vlastné fatálne zlyhania v očkovacej kampani vláda v najťažšej chvíli zachraňuje rozdeľovaním občanov Slovenska na dve kategórie. Je nevyhnutné, aby vláda súčasne so zatváraním prevádzok a obmedzovaním ich činnosti oznámila, akým spôsobom a kedy ich odškodní za vzniknuté škody,“ uviedla hovorkyňa Hlasu Patrícia Medveď Macíková.

Smer-SD pošle opatrenia na ústavný súd

To, čo vláda prijala, je podľa predsedu Smeru Roberta Fica úplne alogické a povedie k šíreniu COVID-u. „Ak sa zhodneme na tom, že očkovaný COVID môže dostať a môže ho šíriť, tak budú veselo šíriť COVID,“ povedal Fico na tlačovej besede v reakcii na sprísnenie protipandemických opatrení schválených vládou.

„Počkáme si, v akej právnej podobe budú tieto opatrenia vydané. Samozrejme, nechápeme ich a určite ich napadneme na Ústavnom súde Slovenskej republiky,“ vyhlásil predseda Smeru.

Fico v súvislosti s rozhodnutím vlády tiež povedal, že to vyzerá tak, ako keby „pred rokovaním vlády tam nabehli zástupcovia farmafiriem a porozdávali ministrom obálky“, resp. ako by vláde išlo len o zvyšovanie profitu firiem vyrábajúcich vakcíny.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Nové opatrenia budú podľa Fica viesť k šíreniu COVID-u, Hlas-SD hovorí o rozdelení občanov na dve kategórie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fico poukázal na článok denníka NY Times, vraj na rovinu hovorí o výcviku ukrajinských povstalcov na Slovensku

Fico verí, že je to dostatočný dôvod na to, aby v utorok 18. januára poslanci schválili v národnej rade uznesenie o referende.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *