Home / SLOVENSKO / Dostáva vaša psychika zabrať? Union pomáha projektom pre zdravú dušu

Dostáva vaša psychika zabrať? Union pomáha projektom pre zdravú dušu

18.11.2021 (Webnoviny.sk) – Kým v roku 2018 evidovala Union zdravotná poisťovňa 15 677  poistencov, ktorí užívali antidepresíva, v tomto roku je ich už 19 106. Predpokladané scenáre o tom, že pandémia zhorší duševné zdravie Slovákov sa teda napĺňajú. „V rebríčku psychiatrických diagnóz vedie depresia. Nasledujú úzkostná porucha, panické ataky, syndróm vyhorenia a rastie aj počet závislostí na alkohole a omamných látkach,“ informuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa ZP Union.

Nakoľko sa psychické ochorenia objektívne stávajú ďalšou vážnou civilizačnou chorobou, ZP Union sa rozhodla pomôcť komplexným projektom pre zdravú dušu. Okrem podcastov o duševnom zdraví s názvom Zdravá duša, vytvorila miesto, kde je možné nájsť množstvo užitočných informácií o psychickom zdraví pokope.

Reč je o skupine na sociálnej sieti Facebook, v ktorej sú pravidelne publikované  inšpiratívne rady a postupy ako si zlepšiť svoj duševný stav. Nájdete ju pod názvom Union pre zdravú dušu. „V spolupráci s erudovanými psychiatrami a psychológmi sme pripravili video poradňu, podcasty, infografiky, aj celé články, ktoré obsahujú naozaj užitočné poznatky. Veríme, že už sú a budú pre mnohých veľmi nápomocné,“ hovorí Elena Májeková, riaditeľka sekcie Union zdravotnej poisťovne. Medzi prvými veľmi sledovanými boli napríklad príspevky ako rozlíšiť bežnú úzkosť od úzkostnej poruchy alebo prečo pitie alkoholu z dlhodobého hľadiska nepomôže. Výhodou je, že skupina je uzatvorená a tak príspevky vidia len jej členovia.

Publikované materiály o duševnom zdraví postupne zhromažďujeme na jednom mieste aj na našom webe: www.union.sk/union-dusevne-zdravie/

​Takže aj keď nie ste na facebooku, ľahko nájdete veľa užitočných informácií pokope a môžete sledovať nové príspevky.

Informačný servis

Viac k témam: PR, psychické zdravie, Psychika, Union
Zdroj: Webnoviny.sk – Dostáva vaša psychika zabrať? Union pomáha projektom pre zdravú dušu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vláda sa chystá politicky ovládnuť RTVS, Pellegrini by podľa Kolíkovej nemal podpísať zákon o jej zrušení (video)

Podľa Kolíkovej je už samotný proces, akým sa zákon ide prijímať, za hranicou ústavy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *