Home / SLOVENSKO / Prezidentka Čaputová si spomenula na zosnulého publicistu Gindla, jeho myšlienky sú stále motiváciou

Prezidentka Čaputová si spomenula na zosnulého publicistu Gindla, jeho myšlienky sú stále motiváciou

14.11.2021 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová si vo svojom profile na sociálnej sieti pripomenula zosnulého publicistu a scenáristu Eugena Gindla. Podľa nej jeho myšlienky motivujú aj 32 rokov po Nežnej revolúcii hľadať a napĺňať ideál novembra 1989.

Čaputová podotkla, že Gindl zomrel tri dni pred výročím Nežnej revolúcie. Poukázala na to, že bol členom prvého Koordinačného výboru Verejnosti proti násiliu, aktivista občianskych a ekologických protitotalitných združení aj spoluautor samizdatu Bratislava nahlas.

„Ešte aj v posledných rokoch znel jeho hlas, ktorý nás upozorňoval na ochranu životného prostredia a klimatickú krízu. Jeho pohľad na žurnalistiku a spoločenské dianie nás ovplyvňoval až do poslednej chvíle. Myšlienky Eugena Gindla nás motivujú aj 32 rokov po Nežnej revolúcii hľadať a napĺňať ideál novembra 1989. Česť jeho pamiatke!“ napísala.

Viac k témam: Nežná revolúcia, Spomienka, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová si spomenula na zosnulého publicistu Gindla, jeho myšlienky sú stále motiváciou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fico poukázal na článok denníka NY Times, vraj na rovinu hovorí o výcviku ukrajinských povstalcov na Slovensku

Fico verí, že je to dostatočný dôvod na to, aby v utorok 18. januára poslanci schválili v národnej rade uznesenie o referende.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *