Home / SVET / Česko, Maďarsko a Poľsko čelia žalobám, pretože odmietali prijímať utečencov

Česko, Maďarsko a Poľsko čelia žalobám, pretože odmietali prijímať utečencov

BRATISLAVA 5. januára (WebNoviny.sk) – Európska komisia podala na Súdnom dvore Európskej únie žaloby proti Českej republike, Maďarsku a Poľsku.

Dôvodom je porušovanie predpisov Európskej únie o prerozdeľovaní žiadateľov o azyl, ktorých sa všetky tri krajiny dopustili. Agentúru SITA o tom informoval hovorca súdu Balázs Lehóczki.

Odporúčame:
V otázke utečencov to bol súboj medzi V4 a zvyškom EÚ, hodnotí premiér Orbán summit v Bruseli

Európska únia sa v septembri 2015 dohodla, že sa postará o 160-tisíc utečencov z Talianska a Grécka. Spomínané tri krajiny však o nich nestoja.

Keďže nedodržiavali svoje záväzky, odmietali prijímať utečencov a odmietali sa podieľať na ich prerozdeľovaní, obrátila sa Európska komisia s touto záležitosťou na Súdny dvor EÚ.

Viac k témam: Česko, Európska komisia (EK), Maďarsko, Poľsko, utečenci, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Česko, Maďarsko a Poľsko čelia žalobám, pretože odmietali prijímať utečencov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pozrite sa tiež

Rusko tvrdí, že dobylo dve dediny na východe Ukrajiny

Ukrajinské letectvo uviedlo, že v noci zo soboty na nedeľu zostrelilo 60 ruských bezpilotných lietadiel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *