Home / SLOVENSKO / Reforma súdnej mapy ovplyvní aj niektoré úlohy Zboru väzenskej a justičnej stráže

Reforma súdnej mapy ovplyvní aj niektoré úlohy Zboru väzenskej a justičnej stráže

13.11.2021 (Webnoviny.sk) – Schválenie reformy súdnej mapy ovplyvní plnenie niektorých úloh Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS). Príslušníci ZVJS zabezpečujú okrem iného aj eskorty obvinených a odsúdených na konanie na súde a konanie na prokuratúre, starajú sa o poriadok a bezpečnosť v objektoch súdu, prokuratúry, súdnej rady a na Ministerstve spravodlivosti SR.

Zbor však nevie, do akej miery reforma súdnej mapy ovplyvní jeho povinnosti, keďže doposiaľ nie je schválená ani jedna z prezentovaných verzií reformy súdnej mapy. Pre agentúru SITA to uviedol vedúci úseku koordinácie a styku s verejnosťou ZVJS Alexander Balucha.

Zbor zdôraznil, že aj v prípade schválenia reformy súdnej mapy budú naďalej zabezpečovať všetky úlohy, ktoré im vyplývajú zo zákona. Balucha doplnil, že ZVJS úzko spolupracuje so súdmi, napríklad pri riešení zabezpečenia nerušeného priebehu konania v nich. Zbor sa však bude problematikou prípadnej reorganizácie justičnej stráže zaoberať až po oficiálnom schválení niektorej z prezentovaných verzií súdnej mapy.

„Pričom bude prihliadať na nové súdne obvody, ktoré by mali byť navrhované aj na základe prirodzených spádových a kultúrnych regiónov a identít,“ dodal Balucha.

Viac k témam: Reforma súdnictva, Súdna mapa
Zdroj: Webnoviny.sk – Reforma súdnej mapy ovplyvní aj niektoré úlohy Zboru väzenskej a justičnej stráže © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prijaté opatrenia podľa Matoviča reflektujú pohŕdanie odborníkmi, pripustil sprísnenie počas Vianoc

Podľa ministra odborníci žiadali lockdown skôr, rovnako aj plošné zatvorenie škôl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *