Home / EKONOMIKA / Veľkoobchodná cena benzínu sa zvýšila o cent, drahšia je aj ropa

Veľkoobchodná cena benzínu sa zvýšila o cent, drahšia je aj ropa

NEW YORK 5. januára (WebNoviny.sk) – Ceny ropy sa vo štvrtok zvýšili. Ľahká americká ropa si pripísala 38 centov a uzavrela na úrovni 62,01 USD za barel.

Odporúčame:
Ľahká americká ropa si prilepšila o 2,1 percenta, zvýšila sa aj cena ropy Brent

Severomorská ropa Brent, ktorej cena sa považuje za medzinárodnú referenčnú cenu, zdražela o 23 centov na 68,07 USD za barel.

Veľkoobchodná cena benzínu na americkom trhu tiež stúpla, a to o jeden cent na 1,81 USD za galón. Vykurovací olej však o jeden cent oslabil a uzavrel na hodnote 2,08 USD za galón.

(1 EUR = 1,2065 USD)

Viac k témam: ropa, Svetové komoditné trhy
Zdroj: Webnoviny.sk – Veľkoobchodná cena benzínu sa zvýšila o cent, drahšia je aj ropa © SITA Všetky práva vyhradené.

Pozrite sa tiež

Kontrolóri sa pozreli na financovanie cirkví a náboženských spoločností, ich príspevok rástol aj v čase klesajúceho počtu veriacich

Podľa zistení kontrolórov v rokoch 2019 až 2023 si 14 registrovaných cirkví prerozdelilo v rámci príspevku na fungovanie viac ako 260 miliónov eur od Ministerstva kultúry (MK) SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *