Home / SLOVENSKO / Súd zrušil termíny pojednávaní s Trnkom vytýčené na začiatok decembra

Súd zrušil termíny pojednávaní s Trnkom vytýčené na začiatok decembra

11.11.2021 (Webnoviny.sk) – Okresný súd Bratislava I zrušil termíny hlavných pojednávaní s obžalovaným bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom, ktoré sa mali konať na začiatku decembra. Pôvodne mal súd na pojednávaniach 6. až 8. decembra vypočuť niekoľkých znalcov a tiež mala byť oboznámená nahrávka označovaná ako Gorila.

„Termín hlavného pojednávania bol zrušený z dôvodu uprednostnenia inej trestnej veci, ktorá je väzobná,“ uvádza sa v stanovisku súdu, ktoré agentúre SITA poskytol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. Nový termín pojednávaní podľa stanoviska ešte nebol určený.

Trnka je obžalovaný pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súvislosti s utajovaním nahrávky Gorila, ku ktorej mal mať prístup v rokoch 2007 až 2014. Z rozhovorov na nahrávke mali pritom vyplývať podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov, najmä korupčného charakteru. Trnka podľa obžaloby nahrávku ukrýval namiesto toho, aby ju odovzdal orgánom činným v trestnom konaní. Tým si ako verejný činiteľ, konkrétne generálny prokurátor a neskôr prokurátor, nesplnil povinnosť, ktorá mu vyplývala zo zákona, a to stíhať všetky trestné činy, o ktorých sa dozvedel.

Trnka pôsobil vo funkcii generálneho prokurátora v rokoch 2004 až 2011. Stíhaný je na slobode a vinu odmieta.

Viac k témam: Súd s Dobroslavom Trnkom, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd zrušil termíny pojednávaní s Trnkom vytýčené na začiatok decembra © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V druhom ročníku Komunitných grantov Nadácie Veolia získalo finančnú podporu až deväť organizácií

O grant mohli tentoraz požiadať organizácie z Petržalky, z Dúbravky a z Podunajských Biskupíc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *