Home / SVET / Opatrenia proti koronavírusu v Rakúsku sa sprísnili na 2G, nezaočkovaní majú ďalšie obmedzenia

Opatrenia proti koronavírusu v Rakúsku sa sprísnili na 2G, nezaočkovaní majú ďalšie obmedzenia

10.11.2021 (Webnoviny.sk) – Od pondelka 8. novembra sprísnilo Rakúsko protipandemické opatrenia v krajine. Namiesto doterajšieho pravidla 3G (testovaný, zaočkovaný, prekonaný) platí už len pravidlo 2G (zaočkovaný, prekonaný).

Motivácia pre nezaočkovaných

Cieľom sprísnenia opatrení je snaha vyhnúť sa lockdownu v krajine a znížiť záťaž na nemocnice. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informovalo na svojej webovej stránke.

Viac o téme: Koronavírus

Motiváciou pre nezaočkovaných bude výnimka v pravidlách, podľa ktorej bude stačiť do 6. decembra aj potvrdenie o zaočkovaní aspoň prvou dávkou dvojzložkovej vakcíny spolu s negatívnym PCR testom.

Platnosť očkovacieho certifikátu

Po novom sa skracuje aj platnosť očkovacieho certifikátu z 12 na deväť mesiacov. „Po tomto termíne je potrebné doplňujúce očkovanie. Podpora očkovania treťou dávkou je aktuálne v centre pozornosti spolkovej vlády, ako aj jednotlivých spolkových krajín,“ upozorňuje rezort diplomacie.

Od 6. decembra sa skracuje aj platnosť potvrdenia o zaočkovaní z 360 na 270 dní po druhej dávke. Zaočkovaní vakcínou Johnson&Johnson sa musia preočkovať do 2. januára 2022. Povinnosť nosiť ochranu typu FFP2 sa zavádza pre všetky typy obchodov, vo vnútorných priestoroch aj v MHD. Novinkou je aj to, že testy na protilátky už nie sú akceptované ako potvrdenie.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rakúsku, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Opatrenia proti koronavírusu v Rakúsku sa sprísnili na 2G, nezaočkovaní majú ďalšie obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Útok na budovu v Chersone neprežilo päť vysokopostavených ruských predstaviteľov

Informovalo o tom ukrajinské Národné centrum odporu na platforme Telegram.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *