Home / SLOVENSKO / Slovensko chce spojiť sily s Poľskom, spolupráca by sa podľa Hegera týkala transformácie uhoľných regiónov

Slovensko chce spojiť sily s Poľskom, spolupráca by sa podľa Hegera týkala transformácie uhoľných regiónov

10.11.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská republika je pripravená spolupracovať s Poľskom na transformácii svojich uhoľných regiónov, príkladom je lokalita hornej Nitry.

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) to povedal po rokovaní s poľským prezidentom Andrzejom Dudom, ktorý sa v utorok 9. novembra zúčastnil na oficiálnej návšteve Slovenska. V tlačovej správe o tom informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Transformácia uhoľných regiónov súvisí aj s tým, že Slovensko aj Poľsko sa hlásia k záväzku klimatickej neutrality do roku 2050. Heger víta aj to, že Poľsko sa chce odkloniť od využívania uhlia s finálnym termínom do roku 2040.

V súvislosti s aktuálnou situáciou na hraniciach Poľska a Bieloruska vyjadril Heger plnú podporu Poľsku a zdôraznil, že Slovensko odmieta zneužívanie migrantov na politické účely. Heger o tom diskutoval aj s poľským premiérom Mateuszom Morawieckim.

Poľská hlava štátu sa počas svojej návštevy stretla s prezidentkou Zuzanou Čaputovou aj predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom (Sme rodina).

Viac k témam: Spolupráca, Transformácia uhoľných regiónov, Uhlie
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko chce spojiť sily s Poľskom, spolupráca by sa podľa Hegera týkala transformácie uhoľných regiónov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Košice pomôžu zdravotne postihnutým, môžu požiadať o zníženie poplatku za odpad

Za tri týždne tohto roka využilo túto možnosť takmer 1 400 ľudí, ktorí tak namiesto doterajších 36,86 eura ročne zaplatia len 18,43 eura.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *