Home / šport / Sloboda víta novelu o športových podujatiach, vníma ju ako krok vpred v boji proti výtržníkom

Sloboda víta novelu o športových podujatiach, vníma ju ako krok vpred v boji proti výtržníkom

9.11.2021 (Webnoviny.sk) – Podpredseda Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Radovan Sloboda (SaS) považuje novelu zákona o organizovaní verejných športových podujatí za krok vpred v boji proti organizovaným skupinám výtržníkov.

Vstupenky len na meno a priezvisko

Reagoval tak na návrh, ktorý predložilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR do medzirezortného pripomienkového konania.

Jeho stanovisko poskytol hovorca strany Sloboda a Solidarita (SaS) Ondrej Šprlák. Podľa SaS je dôležité, aby incidenty medzi futbalovými fanúšikmi neostali bez dohry a aby sa neodohrávali konflikty na štadiónoch. Preto vníma ako správne predávať na rizikové podujatia vstupenky len na meno a priezvisko.

Signál na definitívne ukončenie bitiek

Štátny tajomník ministerstva školstva Ivan Husár (SaS) priblížil, že novela zákona o organizovaní verejných športových podujatí definuje povinnosť predávať vstupenky na rizikové športové podujatia len na meno a priezvisko.

Zároveň bude organizátor povinný umožniť vstup na podujatie až po overení totožnosti diváka so vstupenkou. „Taktiež sa zavádza povinnosť viesť a uchovávať najmenej 30 dní odo dňa skončenia podujatia zoznam divákov, ktorým boli vstupenky vystavené na meno a priezvisko a rovnako v prípade potreby ich má bezodkladne poskytnúť polícii,“ doplnil.

Sloboda podotkol, že novela bude platiť aj pre zahraničných fanúšikov. Je podľa neho nemysliteľné, aby na Slovensko chodili dohodnuté skupiny chuligánov z okolitých krajín s jediným cieľom pobiť sa. „Musíme vyslať jasný signál, že bitkám na štadiónoch bude definitívny koniec,“ zdôraznil.

Viac k témam: Futbaloví fanúšikovia, Novela zákona
Zdroj: Webnoviny.sk – Sloboda víta novelu o športových podujatiach, vníma ju ako krok vpred v boji proti výtržníkom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovensko sa stáva svetovou veľmocou v pretláčaní rukou, Martinkovič a Bajčiová získali spolu štyri medaily (video+foto)

Slovenské športovkyne boli úspešné na šampionáte World Combat Games 2023 v Rijáde.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *