Home / SLOVENSKO / V okrese Rimavská Sobota zasahovali kukláči, pre podozrenie z drogovo trestnej činnosti zatkli tri osoby (foto)

V okrese Rimavská Sobota zasahovali kukláči, pre podozrenie z drogovo trestnej činnosti zatkli tri osoby (foto)

8.11.2021 (Webnoviny.sk) – Vo štvrtok 4. novembra v noci zasahovali v okrese Rimavská Sobota banskobystrickí kukláči. Pri zásahu išlo o podozrenie z drogovej trestnej činnosti a zadržali tri osoby.

Ako informovala banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti, kriminalisti vykonali prehliadku auta, ktoré zastavili, a domovú prehliadku, pričom bol zaistený podozrivý materiál, ktorý zaslali na expertízne skúmanie. 

„Vyšetrovateľ obvinil 34-ročného muža z Petroviec. Výsledky expertízneho skúmania potvrdili, že u zaisteného kryštalického materiálu ide o metamfetamín. V prípade obvineného ide o recidívu, pretože v minulosti už bol za drogovú trestnú činnosť odsúdený,“ konkretizovala polícia s tým, že zo strany vyšetrovateľa bol spracovaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do vyšetrovacej väzby.

Sudca Okresného súdu v Rimavskej Sobote návrh vyšetrovateľa akceptoval a obvinený sa už v súčasnosti nachádza v ústave na výkon väzby. Za skutok, ktorého sa obvinený dopustil, hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Ďalšie dve osoby z trojice zadržaných prepustili na slobodu.

Viac k témam: Drogy, Kukláči, Zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – V okrese Rimavská Sobota zasahovali kukláči, pre podozrenie z drogovo trestnej činnosti zatkli tri osoby (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Žilinka upozorňuje Pellegriniho na vládnu novelu zákona o ochrane oznamovateľov, je podľa neho protiústavná

Ochrana oznamovateľov protispoločenskej činnosti Policajného zboru z radov príslušníkov Policajného zboru, ktorí ju momentálne požívajú, zanikne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *