Home / SLOVENSKO / Policajti objasnili tragickú nehodu motocyklistu, za volantom auta sedel zdrogovaný vodič

Policajti objasnili tragickú nehodu motocyklistu, za volantom auta sedel zdrogovaný vodič

8.11.2021 (Webnoviny.sk) – Policajti objasnili tragickú dopravnú nehodu z júna tohto roka, pri ktorej prišiel v obci Dvorníky v okrese Hlohovec o život motorkár. Zrážku podľa polície zavinil vtedy 29-ročný vodič VW Passat, ktorý motocyklu skrížil cestu.

V aute sa v čase nehody nachádzali dvaja muži. Ich výpovede sa rozchádzali v tom, kto z nich sedel za volantom. Ako informovala trnavská polícia na sociálnej sieti, experti z Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru zistili, že vodič Passatu mal v tele amfetamín a metamfetamín.

Navyše, šoféroval napriek zákazu viesť motorové vozidlá, za čo bol už v minulosti viackrát právoplatne odsúdený. Vodič z miesta ušiel, ale policajti ho krátko nato vypátrali a zadržali.

Policajti muža obvinili zo zločinu usmrtenia v súbehu s prečinmi marenia výkonu úradného rozhodnutia a neposkytnutia prvej pomoci. V prípade dokázania viny mu môže hroziť trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov. Trnavský sudca v nedeľu rozhodol o jeho väzobnom stíhaní.

Viac k témam: Dopravná nehoda, Drogy, Tragická dopravná nehoda, Zražka motocyklistu s autom
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti objasnili tragickú nehodu motocyklistu, za volantom auta sedel zdrogovaný vodič © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prijaté opatrenia podľa Matoviča reflektujú pohŕdanie odborníkmi, pripustil sprísnenie počas Vianoc

Podľa ministra odborníci žiadali lockdown skôr, rovnako aj plošné zatvorenie škôl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *