Home / SLOVENSKO / Za desať mesiacov zahynulo na cestách v Žilinskom kraji 20 ľudí, počet nehôd sa znížil

Za desať mesiacov zahynulo na cestách v Žilinskom kraji 20 ľudí, počet nehôd sa znížil

6.11.2021 (Webnoviny.sk) – Prvých desať mesiacov kalendárneho roka 2021 prinieslo na cestách Žilinského kraja dvadsať smrteľných nehôd. V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška je celkový počet obetí dopravných nehôd dvakrát menší, keďže v roku 2021 o tomto čase polícia evidovala 41 vyhasnutých životov. Medzi dvadsiatkou tohtoročných obetí dopravných nehôd sú dvaja motocyklisti, päť chodcov a dvaja cyklisti.

Na cestách Žilinského kraja zaznamenala polícia od začiatku roka 1 383 dopravných nehôd. Je to o 176 nehôd menej ako v porovnateľnom období vlaňajška. Žilinský kraj si tak podľa štatistík odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru SR udržiava aj naďalej prvenstvo medzi ôsmimi slovenskými krajmi v medziročnom poklese nehodovosti.

Polícia na Slovensku zaznamenala od 1. januára do 31. októbra spolu 9 918 dopravných nehôd, pri ktorých 180 ľudí zomrelo a ďalších 696 sa ťažko zranilo. Najtragickejšie sú zatiaľ cesty Nitrianskeho kraja, kde vyhaslo 34 ľudských životov, 26 obetí evidujú v Košickom a Banskobystrickom kraji.

Viac k témam: Dopravné nehody
Zdroj: Webnoviny.sk – Za desať mesiacov zahynulo na cestách v Žilinskom kraji 20 ľudí, počet nehôd sa znížil © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V druhom ročníku Komunitných grantov Nadácie Veolia získalo finančnú podporu až deväť organizácií

O grant mohli tentoraz požiadať organizácie z Petržalky, z Dúbravky a z Podunajských Biskupíc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *