Home / SLOVENSKO / Za desať mesiacov zahynulo na cestách v Žilinskom kraji 20 ľudí, počet nehôd sa znížil

Za desať mesiacov zahynulo na cestách v Žilinskom kraji 20 ľudí, počet nehôd sa znížil

6.11.2021 (Webnoviny.sk) – Prvých desať mesiacov kalendárneho roka 2021 prinieslo na cestách Žilinského kraja dvadsať smrteľných nehôd. V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška je celkový počet obetí dopravných nehôd dvakrát menší, keďže v roku 2021 o tomto čase polícia evidovala 41 vyhasnutých životov. Medzi dvadsiatkou tohtoročných obetí dopravných nehôd sú dvaja motocyklisti, päť chodcov a dvaja cyklisti.

Na cestách Žilinského kraja zaznamenala polícia od začiatku roka 1 383 dopravných nehôd. Je to o 176 nehôd menej ako v porovnateľnom období vlaňajška. Žilinský kraj si tak podľa štatistík odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru SR udržiava aj naďalej prvenstvo medzi ôsmimi slovenskými krajmi v medziročnom poklese nehodovosti.

Polícia na Slovensku zaznamenala od 1. januára do 31. októbra spolu 9 918 dopravných nehôd, pri ktorých 180 ľudí zomrelo a ďalších 696 sa ťažko zranilo. Najtragickejšie sú zatiaľ cesty Nitrianskeho kraja, kde vyhaslo 34 ľudských životov, 26 obetí evidujú v Košickom a Banskobystrickom kraji.

Viac k témam: Dopravné nehody
Zdroj: Webnoviny.sk – Za desať mesiacov zahynulo na cestách v Žilinskom kraji 20 ľudí, počet nehôd sa znížil © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prijaté opatrenia podľa Matoviča reflektujú pohŕdanie odborníkmi, pripustil sprísnenie počas Vianoc

Podľa ministra odborníci žiadali lockdown skôr, rovnako aj plošné zatvorenie škôl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *