Home / SLOVENSKO / Pes pohrýzol chlapca v Mlynčekoch, jeho majiteľovi hrozí niekoľko rokov za mrežami

Pes pohrýzol chlapca v Mlynčekoch, jeho majiteľovi hrozí niekoľko rokov za mrežami

5.11.2021 (Webnoviny.sk) – Päť rokov za mrežami hrozí mužovi z obce Mlynčeky (okr. Kežmarok), ktorý čelí obvineniu z trestného činu ublíženia na zdraví. Ešte v novembri minulého roka dovolil svojmu maloletému synovi, aby viedol ich psa. Urobil tak napriek tomu, že jeho syn nebol fyzicky ani psychicky spôsobilý či schopný ovládať psa samostatne, bez dozoru.

Chlapec viedol nemeckého ovčiaka bez vôdzky, bez náhubku a mimo chovného priestoru. Počas vychádzky mu utiekol a pohrýzol iného 14-ročného chlapca z Mlynčekov. Ten musel v dôsledku zranení podstúpiť operačný zákrok aj následnú niekoľkomesačnú rehabilitáciu.

Ako v piatok informovala hovorkyňa prešovskej krajskej polície Jana Ligdayová, pes útočil na ľudí už aj v minulosti, o čom jeho majiteľ vedel. Svojím nezodpovedným konaním tak podľa polície porušil minimálne povinnosť uloženú mu zákonom, ktorý stanovuje podmienky držania psov.

Viac k témam: pohrýznutie od psa, Ublíženie na zdraví, Útok psa
Zdroj: Webnoviny.sk – Pes pohrýzol chlapca v Mlynčekoch, jeho majiteľovi hrozí niekoľko rokov za mrežami © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mesochoritisová o reprodukčnom zdraví: Na Slovensku treba odstrániť prekážky v prístupe k interrupcii

Zdôraznila tiež, že situáciu by mohlo zlepšiť aj dostupné bývanie pre všetkých či opatrenia, ktoré by ľuďom poskytli viac voľného času pre seba, pre rodinu a sebarealizáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *