Home / SLOVENSKO / 3 tipy, prečo si zaobstarať umývačku riadu

3 tipy, prečo si zaobstarať umývačku riadu

4.11.2021 (Webnoviny.sk) – Rodiny na celom svete si už takmer nevedia predstaviť svoje fungovanie bez šikovného pomocníka, akým je práve umývačka riadu. Domáci spotrebič v kuchyni povýši váš komfort na novú úroveň. Aké sú výhody umývačky riadu?

Ušetrí váš drahocenný čas

Hlavnou výhodou umývačky je obrovská úspora vášho času. Riad jednoducho poukladáte do umývačky, pridáte kapsulu, umývačku zatvoríte, nastavíte program a necháte ju potichu pracovať. Vy si zatiaľ môžete užívať zaslúžený oddych, relaxovať alebo sa venovať rodine. Po skončení umývacieho cyklu stačí riad a príbory vyložiť, čo vám v konečnom dôsledku zaberie len pár minút. To zvládnu aj deti či partner. Umývačka právom patrí medzi najobľúbenejších pomocníkov do kuchyne a môžete si vybrať z rôznych rozmerov, ktoré viete umiestniť aj do menšej kuchyne.

Ušetrite na účtoch od vody a energií

V našej  spoločnosti koluje mýtus, že umývačka riadu spotrebuje viac vody a energie ako klasické umývanie riadov v rukách. Pri bežnom ručnom umývaní riadov miniete približne 20 a viac litrov vody a na jej ohrev miniete približne 2,7 kWh, v závislosti od spôsobu umývania. Také isté množstvo riadov, aké vy umyjete ručne, viete vložiť do umývačky, ktorá na jeden umývací cyklus spotrebuje o takmer 2 kWh menej, záleží na type umývačky a cyklu. Moderné umývačky riadu spotrebujú na jedno umytie približne len 10 – 12 litrov vody, na eko programoch dokonca 6 litrov. Takže keď si to celé prepočítate, zistíte, že umývačka je vskutku šetrnejšia k vašim financiám a ušetrí vám nielen energie za vodu a ohrev, ale najmä čas.

Kvalitné a hygienické umytie riadu

Umývačka riadu vám poskytuje ďalší benefit – hravo si poradí aj s pripálenými zvyškami alebo mastnotou a hygienicky vyčistí každý záhyb špinavého riadu. Veď si len spomeňte, koľko energie a námahy vám zaberie umytie pripálenín alebo zaschnutých zvyškov. Nechajte to na umývačku, ktorá to zvládne ľavou zadnou, najmä s pomocou horúcej vody a kvalitných čistiacich prostriedkov do umývačky. Medzi také patrí aj nový Somat Excellence 4v1, ktorý hĺbkovo a účinne odstraňuje aj odolné zvyšky a pripáleniny, stará sa o sklenené poháre a jemný riad a nezanecháva škvrny, dodá umytému riadu žiarivý lesk a zároveň sa stará aj o vašu umývačku.

Handričky, hubky a kefy na umývanie riadu sú miestom pre šírenie baktérií a plesní. Práve preto umývačku riadu považujeme za hygienickejší variant umytia riadu. V umývačke sa eliminujú baktérie umývaním prúdom horúcej vody, a tak sa zaistí bezpečnosť a dokonalá čistota riadu.  Na záver umývačka riadu vyčistený riad aj presuší horúcou parou, preto naň môžete ihneď servírovať jedlo. Poháre ostanú krásne lesklé a žiarivé bez stekancov a šmúh.

Informačný servis

Viac k témam: PR, umývačka riadu
Zdroj: Webnoviny.sk – 3 tipy, prečo si zaobstarať umývačku riadu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajská prokuratúra v Bratislave navrhla obnovu konania v prípade minuloročného únosu študentky Sone

Obvinený sa momentálne nachádza vo výkone ochranného psychiatrického liečenia ústavnou formou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *