Home / EKONOMIKA / Zalando má za sebou úspešné mesiace, v treťom kvartáli mu stúpli príjmy takmer o štvrtinu

Zalando má za sebou úspešné mesiace, v treťom kvartáli mu stúpli príjmy takmer o štvrtinu

3.11.2021 (Webnoviny.sk) – Príjmy nemeckého online predajcu Zalando v treťom kvartáli medziročne stúpli o 23,4 percenta na sumu 2,3 miliardy eur. Firma za júl až september vykázala zisk pred úrokmi a zdanením (EBIT) v objeme 9,8 milióna eur. Internetový predajca o tom informoval v správe, ktorú zverejnil v stredu.

Základňa aktívnych zákazníkov firmy sa k záveru tretieho štvrťroka medziročne zväčšila o 30,1 percenta na 46,3 milióna.

„Teší nás, že náš silný výkon v treťom kvartáli pokračoval. Napriek silnejúcej inflácii a neistotám v dodávateľských reťazcoch naďalej veríme, že splníme náš vylepšený celoročný výhľad,“ uviedol finančný riaditeľ spoločnosti David Schröder.

Firma Zalando potvrdila svoj výhľad pre finančný rok 2021. Očakáva, že jej príjmy sa zvýšia o 26 až 31 percent na 10,1 až 10,5 miliardy eur. Zároveň predpokladá, že jej celoročný zisk pred úrokmi a zdanením bude v hornej polovici pásma od 400 do 475 miliónov eur. Zalando zároveň plánuje za celý rok kapitálové výdavky v sume zhruba 350 miliónov eur.

Viac k témam: Inflácia, Internetový obchod, Internetový predaj, Zisk
Zdroj: Webnoviny.sk – Zalando má za sebou úspešné mesiace, v treťom kvartáli mu stúpli príjmy takmer o štvrtinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Úrady práce znižujú počet zamestnancov, Krajniakovo ministerstvo iné prepúšťanie neplánuje

V tomto roku sa má počet pracovných miest na úradoch práce znížiť o 5 percent v dvoch etapách od začiatku apríla a mája tohto roka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *