Home / EKONOMIKA / Nezamestnanosť v Európskej únii klesla, najmenej ľudí bez práce má Česko

Nezamestnanosť v Európskej únii klesla, najmenej ľudí bez práce má Česko

3.11.2021 (Webnoviny.sk) – Miera nezamestnanosti podľa sezónne upravených údajov v eurozóne v septembri klesla na 7,4 percenta z augustovej úrovne 7,5 percenta a nižšia bola aj v medziročnom porovnaní, keďže v septembri 2020 bola 8,6 percenta.

Nezamestnanosť v rámci celej Európskej únie sa v septembri zmenšila na 6,7 percenta z augustových 6,9 percenta. Klesla aj medziročne z úrovne 7,7 percenta v septembri 2020. Informoval o tom v stredu štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Na Slovensku sa miera nezamestnanosti vyvíjala podobne ako v rámci celej eurozóny aj v rámci celej Európskej únie. V septembri sa totiž znížila na 6,3 percenta z augustovej úrovne 6,5 percenta. Nižšia bola aj v medziročnom porovnaní, keďže v septembri 2020 bola 7,1 percenta.

Najnižšiu nezamestnanosť mali v septembri v Českej republike, a to 2,6 percenta. Nasledovalo Holandsko s nezamestnanosťou 3,1 percenta, Malta (3,2 percenta) a Nemecko a Poľsko (zhodne 3,4 percenta). Najvyššia miera nezamestnanosti bola v septembri v Španielsku (14,6 percenta), Grécku (13,3 percenta) a v Taliansku (9,2 percenta).

Viac k témam: Miera nezamestnanosti, Nezamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Nezamestnanosť v Európskej únii klesla, najmenej ľudí bez práce má Česko © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

ECB by sa nemala ponáhľať so zvyšovaním úrokov, tvrdí členka jej Výkonnej rady, poškodilo by to hospodárstvo

V decembri sa spotrebiteľské ceny v eurozóne zvýšili na ďalšiu rekordnú hodnotu 5 %.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *