Home / SVET / V Škótsku začala klimatická konferencia, stretnú sa na nej účastníci z približne 200 štátov

V Škótsku začala klimatická konferencia, stretnú sa na nej účastníci z približne 200 štátov

31.10.2021 (Webnoviny.sk) – V škótskom Glasgowe sa v nedeľu začína mimoriadne očakávaná dvojtýždňová klimatická konferencia COP26. Ako podľa spravodajského portálu BBC uviedol britský premiér Boris Johnson, podujatie bude predstavovať „moment pravdy“ pre budúcnosť Zeme.

Účastníci z približne 200 štátov sa budú snažiť o nájdenie riešení, ako do roku 2030 znížiť emisie skleníkových plynov, ktoré spôsobujú otepľovanie planéty a zintenzívňujú extrémne poveternostné javy spojené so zmenou klímy, ako sú horúčavy, povodne či lesné požiare. Vedci upozorňujú, že je potrebné urýchlene konať, aby sa predišlo klimatickej katastrofe.

Počas prvého dňa samitu bude zverejnená správa o stave klímy od Svetovej meteorologickej organizácie (WMO). Tá porovná globálne teploty v tomto roku s predchádzajúcimi rokmi.

Konferencia COP26 by mala nadviazať na parížsku klimatickú dohodu z roku 2015, ktorej cieľom je udržať nárast priemerných teplôt na svete „hlboko pod“ dvomi stupňami Celzia v porovnaní s predindustriálnou úrovňou.

Viac k témam: COP26, klimatická konferencia
Zdroj: Webnoviny.sk – V Škótsku začala klimatická konferencia, stretnú sa na nej účastníci z približne 200 štátov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusi neprestajne útočia na východe Ukrajiny, podľa veliteľa pozemských síl Syrského je situácia mimoriadne náročná

Rusi údajne nezastavujú svoju ofenzívu pozdĺž celej kontaktnej línie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *