Home / SLOVENSKO / Banská Bystrica chce pomôcť majiteľom gastro prevádzok, plánuje im povoliť prevádzku sezónnych terás

Banská Bystrica chce pomôcť majiteľom gastro prevádzok, plánuje im povoliť prevádzku sezónnych terás

30.10.2021 (Webnoviny.sk) – Majiteľom reštaurácií a ďalších gastronomických prevádzok chce mesto Banská Bystrica pomôcť aj tým, že im umožní prevádzkovanie vonkajších terás aj počas nadchádzajúcej zimy rovnako ako v minulej zimnej sezóne.

Viac o téme: Koronavírus

Primátor Ján Nosko na sociálnej sieti avizuje predloženie návrhu mestským poslancom, aby podnikatelia mohli mať otvorené terasy aj po 31. októbri so zachovaním 80-percentného zníženia nájomného. Mestské zastupiteľstvo o tom bude rokovať v utorok 2. novembra.

„Aj tento rok nás oslovili zástupcovia Cechu hostinských so žiadosťou o pomoc, pretože sprísňovanie opatrení má opäť negatívne dopady na chod ich kaviarní či reštaurácií. Počas našich rozhovorov viackrát potvrdili, že tretiu vlnu pandémie nemusia prežiť a v prípade ďalších nariadení či lockdownu ostanú ich prevádzky natrvalo zatvorené,“ uvádza primátor s tým, že preto im chce mesto opätovne pomôcť.

„Verím, že poslanci tento návrh podporia a aspoň trochu zmiernime negatívne dopady na fungovanie gastronomických prevádzok. Zároveň však očakávame, že aj prevádzkovatelia budú dodržiavať všetky aktuálne platné protiepidemické opatrenia,“ uzavrel Nosko.

Viac k témam: COVID-19, Gastro, Koronavírus, vonkajšie terasy
Zdroj: Webnoviny.sk – Banská Bystrica chce pomôcť majiteľom gastro prevádzok, plánuje im povoliť prevádzku sezónnych terás © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V druhom ročníku Komunitných grantov Nadácie Veolia získalo finančnú podporu až deväť organizácií

O grant mohli tentoraz požiadať organizácie z Petržalky, z Dúbravky a z Podunajských Biskupíc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *