Home / SLOVENSKO / Slovensko prejde na zimný čas, nezabudnite si prestaviť ručičky na hodinách

Slovensko prejde na zimný čas, nezabudnite si prestaviť ručičky na hodinách

30.10.2021 (Webnoviny.sk) – V noci zo soboty 30. októbra na nedeľu 31. októbra prejdú obyvatelia Slovenska na zimný čas. O 3:00 sa posunú hodiny o hodinu späť, teda na 2:00. Slováci si tak pospia o hodinu dlhšie. Informuje o tom webový portál iMeteo.sk.

Rozlišovanie zimného a letného času tak ostáva v platnosti aj naďalej, keďže dohoda v Európskej únii sa zatiaľ nezrodila. Zrušenie striedania letného a zimného času sa nateraz opäť odkladá, a to najmenej do roku 2027.

Európska únia ešte v roku 2018 avizovala, že dôjde k zrušeniu striedania času. V lete 2018 prebehla online anketa občanov Európskej únie, kde sa náhodne ľudí pýtali, ktorý čas preferujú. Výsledkom ankety bolo, že väčšina ľudí by si ponechala letný čas, aj keď jednotlivé vlády by skôr preferovali ponechanie zimného času.

Viac k témam: posun času, Zimný čas
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko prejde na zimný čas, nezabudnite si prestaviť ručičky na hodinách © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šutaj Eštok je presvedčený, že Solák bude správnou osobou v pozícii policajného prezidenta

Ambíciou Soláka je podľa jeho vlastných slov viesť policajný zbor tak, aby si stopercentne plnil svoje úlohy s cieľom zaistiť bezpečnosť občanov na všetkých úrovniach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *