Home / SLOVENSKO / Špičky Smeru sa na chate stretávali s oligarchom Bödörom, Fico sa oprel do Lipšica a jeho „nohsledov“

Špičky Smeru sa na chate stretávali s oligarchom Bödörom, Fico sa oprel do Lipšica a jeho „nohsledov“

25.10.2021 (Webnoviny.sk) – V akej dôkaznej kríze musí byť špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a jeho nohsledi na Špeciálnej prokuratúre, ak dali sledovať a odpočúvať lídra opozičnej strany na jeho stretnutiach s obhajcami ľudí, ktorých považuje za nevinných.

Lipšic a spol. už nemohli urobiť nič iné, aby potvrdili, že patria do rúk spravodlivosti. Vyhlásil to predseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico.

Polícia monitorovala chatu

Reagoval tak na zverejnené video z chaty, ktoré monitorovala polícia. Video zverejnil portál aktuality.sk.

Podľa portálu dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v rámci novembrovej akcie Národnej kriminálnej agentúry Očistec o obrazovo-zvukové záznamy.

Ide o priestorové odposluchy, kde kamery zaznamenali rozhovory Roberta Fica, Roberta Kaliňáka, advokáta Mareka Paru, syna policajného exprezidenta Tibora G. a oligarchu Miroslava Bödöra.

Absurdné odpočúvanie

„S obhajcami nevinných ľudí som sa stretával a budem sa stretávať, aby som mal dostatok informácií na svoju politickú prácu. Z tohto absurdného odpočúvania sa nikto nedozvie nič viac, ako počuje odo mňa na tlačových konferenciách. Budem naďalej pracovať na dokázaní neviny nespravodlivo a z politických dôvodov obvinených nominantov opozície a osôb spojených s opozíciou,“ vyhlásil Fico.

Povedal, že rok a pol hovorí o zneužívaní trestného práva na boj s opozíciou. Ako ďalej uviedol, rok a pol tvrdí, že vo väzbe sedia nevinní ľudia a že prípad bývalého špeciálneho prokurátora Dušana K. je politický „monsterproces“.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Akcia „Očistec“, Kauza Očistec, Odpočúvanie, Sledovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Špičky Smeru sa na chate stretávali s oligarchom Bödörom, Fico sa oprel do Lipšica a jeho „nohsledov“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V druhom ročníku Komunitných grantov Nadácie Veolia získalo finančnú podporu až deväť organizácií

O grant mohli tentoraz požiadať organizácie z Petržalky, z Dúbravky a z Podunajských Biskupíc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *