Home / SLOVENSKO / Českí horolezci strávili noc vo Vysokých Tatrách, zasahovať museli horskí aj leteckí záchranári (foto)

Českí horolezci strávili noc vo Vysokých Tatrách, zasahovať museli horskí aj leteckí záchranári (foto)

25.10.2021 (Webnoviny.sk) – Dvaja českí horolezci strávili noc na Dračom štíte vo Vysokých Tatrách. Počas nedeľného výstupu južnou stenou na štít si totiž žena poranila nohu. Spolu s ďalším horolezcom sa jej síce podarilo vyliezť na vrchol, ale za tmy už odtiaľ neboli schopní ďalej pokračovať.

O pomoc požiadali Horskú záchrannú službu v nočných hodinách. Keďže mali dostatočné vybavenie na prečkanie noci v teréne, po zvážení rizík a dohovore so záchranármi ostali bivakovať na štíte.

Ako ďalej informovali na svojej internetovej stránke horskí záchranári, v ranných hodinách požiadali o súčinnosť aj leteckých záchranárov. Oboch horolezcov záchranári postupne evakuovali priamo z terénu na Popradské pleso a následne vrtuľníkom do Starého Smokovca. Ženu letecky transportovali do nemocnice na ďalšie ošetrenie.

Viac k témam: českí horolezci, Horskí záchranári, Leteckí záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk – Českí horolezci strávili noc vo Vysokých Tatrách, zasahovať museli horskí aj leteckí záchranári (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prijaté opatrenia podľa Matoviča reflektujú pohŕdanie odborníkmi, pripustil sprísnenie počas Vianoc

Podľa ministra odborníci žiadali lockdown skôr, rovnako aj plošné zatvorenie škôl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *