Home / šport / Ostatné športy / Vlhová je po 1. kole obrovského slalomu v Söldene šiesta, chvíľu nič nevidela a išla naslepo (video)

Vlhová je po 1. kole obrovského slalomu v Söldene šiesta, chvíľu nič nevidela a išla naslepo (video)

23.10.2021 (Webnoviny.sk) – Zo slovenskej reprezentantky Petry Vlhovej sršala spokojnosť po 1. kole sobotňajšieho obrovského slalomu Svetového pohára v rakúskom Söldene.

V úvodných pretekoch novej sezóny v zjazdovom lyžovaní 2021/2022 bola po odjazdení 25 pretekárok na 6. priečke, keď za priebežne vedúcou švajčiarskou líderkou Larou Gutovou-Behramiovou zaostávala o 81 stotín sekundy.

Niektoré úseky bude musieť vylepšiť

„Áno, som spokojná. Pred 1. kolom som sa cítila celkom fajn. Boli tam však úseky, ktoré som mohla ísť trochu lepšie. Veľmi ma to hádzalo dopredu a dozadu. Musím si na to dať pozor a tú strmú časť vylepšiť. Začiatok je však fajn a uvidíme v 2. kole,“ uviedla 26-ročná Liptáčka pri mikrofóne RTVS.

Trať bola dobrá, problémy robilo slnko

Obhajkyňa veľkého krištáľového glóbusu pre celkovú víťazku SP si pochvaľovala podmienky v rakúskom stredisku.

„Trať je celkom dobre postavená. Nebolo to ani veľmi ťažké. Podmienky sú super, sneh je tiež dobrý,“ dodala Vlhová, ktorá vlani v Söldene skončila na 3. mieste za dvomi Taliankami – Martou Bassinovou a Federicou Brignoneovou.

Vlhová priznala, že v 1. kole jej trochu narobil problém prechod zo slnečnej časti trate do tieňa.

„Vtedy absolútne na sekundy alebo dve nič nevidíme a ideme naslepo. Dúfam, že v 2. kole už bude celá trať na slnku,“ dodala.

Druhé kolo obrovského slalomu žien v Söldene je na programe od 13.15 h.

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová je po 1. kole obrovského slalomu v Söldene šiesta, chvíľu nič nevidela a išla naslepo (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Petra Vlhová sa už presunula do Kanady, na svahu v Tremblante zažije svoju premiéru

V Kanade čakajú Vlhové dva obrovské slalomy a pred nimi je hlavným cieľom, aby sa v tejto disciplíne cítila lepšie ako v ostatnom období.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *