Home / SLOVENSKO / Slováci so Záborskej zákonom o interrupciách nesúhlasia, ženy sú podľa Petrík svojprávne osoby

Slováci so Záborskej zákonom o interrupciách nesúhlasia, ženy sú podľa Petrík svojprávne osoby

22.10.2021 (Webnoviny.sk) – Mimoparlamentné politické hnutie Progresívne Slovensko (PS) vyzbieralo počas 72-hodinového protestu 33-tisíc podpisov proti zákonu poslankyne Národnej rady SR Anny Záborskej (klub OĽaNO) o interrupciách a ich sprísnení.

Oznámila to na tlačovej besede predsedníčka hnutia Irena Bihariová po ukončení protestu. Ako doplnil v tlačovej správe riaditeľ komunikačného oddelenia Progresívneho Slovenska Radovan Choleva, petíciu je možné naďalej podporiť na webstránke s názvom Toto vám neprejde.

„Navrhovaných 72 hodín je presne o 72 hodín viac ako žena, ktorá sa rozhodla pre interrupciu, potrebuje. Ženy sú svojprávne osoby. Nepotrebujú takúto kvázi pomoc, potrebujú rovný prístup a bezpečné prostredie doma, v práci či v hromadnej doprave,“ podotkla členka hnutia Simona Petrík.

Doplnila, že ženy potrebujú zdravotníctvo, ktoré z pôrodu neurobí traumu a ktoré sa postará o ich blízkych. Tiež by mali mať dostupnú antikoncepciu či menštruačné potreby. Hnutie spustilo protest v utorok 19. októbra. Protestnú akciu postupne podporilo viacero osobností z oblasti kultúry a rôzni influenceri.

Viac k témam: Petícia, Zákon o interupciách
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci so Záborskej zákonom o interrupciách nesúhlasia, ženy sú podľa Petrík svojprávne osoby © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V kauze Mýtnik navrhuje polícia obžalovať šesť osôb, ide o náročný prípad

Kauza Mýtnik súvisí s korupciou a machináciami pri verejnom obstarávaní na finančnej správe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *