Home / SVET / Nemecký minister vnútra chce obmedziť nelegálnu migráciu, navrhuje spoločné hraničné hliadky s Poľskom

Nemecký minister vnútra chce obmedziť nelegálnu migráciu, navrhuje spoločné hraničné hliadky s Poľskom

20.10.2021 (Webnoviny.sk) – Nemecký minister vnútra Horst Seehofer v stredu navrhol zavedenie spoločných nemecko-poľských hliadok na hraniciach oboch krajín s cieľom pomôcť obmedziť nelegálne prechody migrantov prichádzajúcich z Bieloruska.

Zatiaľ bez odpovede

Podľa úradov v Nemecku od augusta zaregistrovali asi 4500 takýchto prechodov. Mnohí sú ľudia zo Sýrie a Iraku, ktorí odleteli do Bieloruska v nádeji, že sa cez Poľsko dostanú do Európskej únie.

Seehofer uviedol, že poslal svojmu poľskému náprotivkovi list s návrhom spoločných hliadok na poľskej strane hranice s cieľom identifikovať nelegálne prechody a zatknúť prevádzačov. Podotkol, že zatiaľ nedostal odpoveď.

O zatvorení hraníc neuvažuje

Seehofer zároveň skonštatoval, že nemá v úmysle „zatvorenie hraníc“. To by podľa neho „bolo v súčasnej dobe právne veľmi diskutabilné, pretože Poliaci prijali veľmi silné iniciatívy na zabránenie nelegálnemu prisťahovalectvu“.

Migrantov zrejme prevážajú cez Poľsko k nemeckým hraniciam v autách a nákladných automobiloch. V utorok havarovala na západe Poľska dodávka s takmer 20 migrantmi. Európska únia obviňuje Bielorusko, že ako odvetu za sankcie posiela cez hranice do EÚ migrantov z Blízkeho východu. Minsk však toto tvrdenie odmieta.

Viac k témam: Imigranti, Nelegálna migrácia, Štátne hranice
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecký minister vnútra chce obmedziť nelegálnu migráciu, navrhuje spoločné hraničné hliadky s Poľskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Putina hnevajú Vojská NATO na hraniciach s Ukrajinou, je to červená čiara a vyvolá ráznu odpoveď

Prezident Putin uviedol, že Moskva je rovnako znepokojená cvičeniami NATO v blízkosti jej hraníc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *