Home / SVET / Bulharsko zavádza povinné COVID pasy, je posledné v zaočkovanosti v EÚ

Bulharsko zavádza povinné COVID pasy, je posledné v zaočkovanosti v EÚ

20.10.2021 (Webnoviny.sk) – V Bulharsku sa bude musieť preukázať COVID pasom každý, kto bude chcieť vstúpiť do reštaurácie, divadla, kina, koncertnej sály, telocvične, klubu či nákupného centra.

Minister zdravotníctva Stojčo Kacarov v utorok uviedol, že preukaz v digitálnej alebo papierovej podobe bude pre držiteľa predstavovať osvedčenie, že bol očkovaný, nedávno sa zotavil z ochorenia COVID-19 alebo má negatívny test.

Nárast počtu prípadov

Bulharské úrady pristúpili k tomuto kroku pre nárast počtu prípadov koronavírusu v ostatnom období. V približne 7-miliónovej balkánskej krajine v utorok zaznamenali 4 979 infekcií.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa oficiálnych údajov má Bulharsko v priebehu ostatných dvoch týždňov najvyššiu mieru úmrtnosti na COVID-19 spomedzi všetkých štátov Európskej únie, pričom až 94 % týchto úmrtí bolo medzi nezaočkovanými osobami.

Nízka zaočkovanosť

Vláda taktiež stanovila, že COVID pas bude povinný pre zamestnancov nemocníc a opatrovateľských domovov. Potrebovať ho budú i študenti vysokých škôl.

Zdravotnícki predstavitelia pripisujú súčasnú nelichotivú situáciu slabej zaočkovanosti. Bulharsku patrí posledná priečka v rámci EÚ, keď úplne zaočkovaných je približne iba 24 % dospelých, kým priemer za celý blok je 74 percent.

Viac k témam: COVID pas, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Bulharsko zavádza povinné COVID pasy, je posledné v zaočkovanosti v EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Francúz oznámil kandidatúru na prezidenta kontroverzným videom, prirovnávajú ho ku Trumpovi

Eric Zemmour varoval svojich priaznivcov, že ich pravdepodobne budú označovať za rasistov z dôvodu, že podporujú jeho protiimigračné a protiislamské názory.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *