Home / SLOVENSKO / Andruskó sa opäť postaví pred súd. Rozhodovať bude o aute, ktoré použili pri vražde Kuciaka

Andruskó sa opäť postaví pred súd. Rozhodovať bude o aute, ktoré použili pri vražde Kuciaka

18.10.2021 (Webnoviny.sk) – Zoltán Andruskó, ktorý je právoplatne odsúdený v kauze vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka, sa opätovne postaví pred Špecializovaný trestný súd (ŠTS). ŠTS na 9. novembra vytýčil verejné zasadnutie, na ktorom má rozhodovať o návrhu prokurátora na zhabanie veci.

V tomto prípade ide o auto, ktoré bolo použité pri vražde. Jeho zhabanie totiž nebolo súčasťou dohody o vine a treste, ktorú odsúdený uzavrel ešte na konci roku 2019.

Sprostredkovateľ objednávky

Zoltána Andruskóa vyšetrovacie orgány označili v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka za sprostredkovateľa medzi objednávateľkou a vykonávateľmi. Pôvodne bol v prípade obvinený spolu s Tomášom Szabóom, Miroslavom Marčekom, Alenou Zs. a podnikateľom Marianom K.

Neskôr ho však vyčlenili na samostatné konanie, keďže po zadržaní od začiatku spolupracoval s vyšetrovateľmi. Zároveň s prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste, v rámci ktorej mu pôvodne navrhovali trest desať rokov väzenia.

S tým však nesúhlasil senát Špecializovaného trestného súdu, ktorý na verejnom zasadnutí v decembri 2019 vyzval procesné strany na dohodu o vyššom treste. Andruskó nakoniec súhlasil s 15-ročným trestom. Vo veci vraždy Kuciaka a jeho snúbenice pred súdom v hlavnom procese vypovedal ako svedok.

Vypovedá aj v kauze prípravy vrážd

Zároveň Andruskó vypovedá aj v kauze prípravy vrážd terajšieho generálneho prokurátora Maroša Žilinku, terajšieho špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho.

V tejto trestnej veci podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry obžalobu na Mariana K., Alenu Zs., Tomáša Szabóa, Dušana Kr. a bosnianskeho občana Darka D.

Viac k témam: Pojednávanie, Príprava vraždy, Súd, Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka
Zdroj: Webnoviny.sk – Andruskó sa opäť postaví pred súd. Rozhodovať bude o aute, ktoré použili pri vražde Kuciaka © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fico poukázal na článok denníka NY Times, vraj na rovinu hovorí o výcviku ukrajinských povstalcov na Slovensku

Fico verí, že je to dostatočný dôvod na to, aby v utorok 18. januára poslanci schválili v národnej rade uznesenie o referende.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *