Home / SVET / Erupcia na ostrove La Palma neustáva ani po štyroch týždňoch, láva tečie do mora (video)

Erupcia na ostrove La Palma neustáva ani po štyroch týždňoch, láva tečie do mora (video)

17.10.2021 (Webnoviny.sk) – Sopečná erupcia na španielskom ostrove La Palma ani po štyroch týždňoch neustáva. Prezident Kanárskych ostrovov Ángel Víctor Torres v nedeľu uviedol, že vedci monitorujúci erupcie, ktoré sa začali 19. septembra, nespozorovali náznaky, že by sa erupcie zmenšovali a rieky lávy naďalej pomaly tečú do mora.

Sopka na Kanárskych ostrovoch doteraz zničila viac ako 1 800 budov, predovšetkým obytných domov, ale rýchla evakuácia pomohla predísť obetiam. Svoje domovy muselo opustiť približne 7-tisíc ľudí.

Letecké spoločnosti pre sopečný prach sporadicky rušia lety na Kanárske ostrovy. Počas soboty a nedele zrušili 56 letov. Najnovšie satelitné snímky ukázali, že láva pokryla 754 hektárov. Zničených je aj takmer 60 kilometrov ciest.

Viac k témam: Erupcia, La Palma, Sopka
Zdroj: Webnoviny.sk – Erupcia na ostrove La Palma neustáva ani po štyroch týždňoch, láva tečie do mora (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovensko čaká podľa Klusa v roku 2024 supervolebný rok, pokorili sme rekord v najnižšej účasti v eurovoľbách

Štátny tajomník upozornil na hľadanie riešenia v súvislosti s financovaním politických strán zo zahraničia, či novými pravidlami pre politickú reklamu, obzvlášť na sociálnych sieťach, kde deformujú politickú súťaž aj anonymní „diskutéri“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *