Home / SLOVENSKO / Lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách začali s prípravou na zimnú sezónu, zasnežovať už môžu v novembri

Lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách začali s prípravou na zimnú sezónu, zasnežovať už môžu v novembri

12.10.2021 (Webnoviny.sk) – V lyžiarskych strediskách vo Vysokých Tatrách sa už postupne pripravujú na zimnú sezónu. Kontrolujú tam zasnežovaciu infraštruktúru, vykonávajú prehliadky a údržbu mechanizmov.

„Chceme byť pripravení na príchod zimy tak, aby sme v prípade vhodných podmienok dokázali pripraviť zjazdovky na otvorenie za dodržania všetkých nevyhnutných preventívnych opatrení,“ uviedol pre agentúru SITA riaditeľ horského strediska Dušan Slavkovský.

Podmienky sú jasne definované

Zasnežovanie sú tam v prípade vhodných poveternostných podmienok pripravení spustiť už v novembri.

Zásadnou zmenou oproti minulému roku je podľa Slavkovského to, že COVID automat jasne definuje, za akých podmienok bude možné prevádzkovať lyžiarske stredisko aj v najprísnejšom režime obmedzení.

„V prípade, že by takáto situácia nastala, v stredisku v Tatranskej Lomnici budeme musieť kapacitu kabínkových lanoviek obmedziť na 25 percent a budú v prevádzke len pre zaočkovaných,“ vysvetlil.

Sezónu skrátila pandémia

Na druhej strane, stredisko Štrbské Pleso, ktoré má len sedačkové lanovky a lyžiarske vleky, bude môcť podľa jeho slov aj v najprísnejšom režime fungovať v režime OTP.

Posledná lyžiarska sezóna trvala vo Vysokých Tatrách iba 31 dní. Skrátila ju pandémia a s ňou spojená nútená prestávka. Lyžovačku odštartovali vlani 12. decembra na Štrbskom Plese.

Od začiatku tohto roka však bolo lyžiarske stredisko zatvorené pre opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19. Znova ho otvorili 22. apríla, pričom lyžiarska sezóna sa skončila 12. mája.

Viac k témam: Lyžiarske strediská, Turizmus, Zimná sezóna
Zdroj: Webnoviny.sk – Lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách začali s prípravou na zimnú sezónu, zasnežovať už môžu v novembri © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegrini chce byť iný ako Fico. S rovnakou taktikou by u voličov nebol presvedčivý, tvrdí politológ

Politológ Juraj Marušiak však nevie, či bude Pellegrini úspešný so stratégiou byť iný ako Fico. Podľa neho sa zatiaľ javí byť úspešnejší skôr Fico.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *