Home / SLOVENSKO / Guvernéra Národnej banky Slovenska a exministra financií Petra Kažimíra obvinili z podplácania

Guvernéra Národnej banky Slovenska a exministra financií Petra Kažimíra obvinili z podplácania

12.10.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 12. októbra 18:52

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) a exministra financií Petra Kažimíra z podplácania.

Obvinenie má súvisieť s úplatkom pre vtedajšieho šéfa Finančnej správy Františka Imreczeho. Informoval o tom portál aktuality.sk, ktorému to potvrdilo viacero nezávislých zdrojov.

Mal priniesť úplatok

Kažimír mal v korupčnom prípade podľa portálu zohrať úlohu kuriéra a priniesť vtedajšiemu šéfovi Finančnej správy Imreczemu úplatok vo výške zhruba 50-tisíc eur.

Vypovedá o tom práve spomínaný František Imrecze, ktorý je obvinený vo viacerých kauzách a spolupracuje s políciou.

Necíti sa byť vinný

Guvernér NBS sa necíti byť vinný zo žiadneho trestného činu. „Skutkový stav v uznesení je nepravdivý a v samotnom odôvodnení chýbajú potvrdzujúce dôkazy. Nemám žiadne informácie a nie som si ani vedomý porušenia zákona, zároveň som nikdy nemal ani žiadny záujem vplývať na akékoľvek konania,“ uviedol Peter Kažimír pre agentúru SITA.

Guvernéra NBS podľa zákona vymenúva a odvoláva prezident Slovenskej republiky na návrh vlády schválený Národnou radou SR. Peter Kažimír sa ujal funkcie guvernéra v roku 2019.

Viac k témam: Guvernér Národnej banky Slovenska (NBS), Korupcia, Obvinenie, Podplácanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Guvernéra Národnej banky Slovenska a exministra financií Petra Kažimíra obvinili z podplácania © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hasiči dostanú do výbavy protichemické ochranné obleky za takmer jeden milión eur

Ochranné obleky majú hasiči využívať pri činnostiach, pri ktorých hrozí chemická, biologická alebo rádioaktívna kontaminácia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *