Home / SLOVENSKO / COVID oddelenie na bratislavských Kramároch nie je prázdne, reaguje polícia na ďalší hoax

COVID oddelenie na bratislavských Kramároch nie je prázdne, reaguje polícia na ďalší hoax

12.10.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia upozorňuje na šíriace sa video, v ktorom muž hospitalizovaný v nemocnici s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19 a zápalom pľúc zavádza verejnosť. Tvrdí totiž, že leží na COVID oddelení na Kramároch, ktoré je podľa záberov na videu prázdne.

Viac o téme: Koronavírus

Polícia na video, ktoré už používateľ zo svojho profilu odstránil, ale ďalej sa šíri, upozorňuje vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti.

Na video už reagovala aj samotná nemocnica na Kramároch, ktorú polícia oslovila. Zistila, že muž sa v čase nakrúcania videa nenachádzal na COVID oddelení, ale v izolačných priestoroch Centrálneho prijímacieho oddelenia. Momentálne sa už nachádza na COVID oddelení, kde je 55 pacientov, z ktorých je 80 percent nezaočkovaných.

Univerzitnú nemocnicu v Bratislave mrzí podobné zľahčovanie situácie a zavádzanie verejnosti o tom, že nemocnice sú prázdne. Podobné vyjadrenia podľa nej absolútne neopisujú reálnu situáciu v nemocnici.

Viac k témam: Hoax, Klamstvo, Koronavírus, Zavádzanie
Zdroj: Webnoviny.sk – COVID oddelenie na bratislavských Kramároch nie je prázdne, reaguje polícia na ďalší hoax © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hasiči dostanú do výbavy protichemické ochranné obleky za takmer jeden milión eur

Ochranné obleky majú hasiči využívať pri činnostiach, pri ktorých hrozí chemická, biologická alebo rádioaktívna kontaminácia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *