Home / SVET / Prezident Zeman je v stabilizovanom stave, objavili sa aj špekulácie o operácii

Prezident Zeman je v stabilizovanom stave, objavili sa aj špekulácie o operácii

11.10.2021 (Webnoviny.sk) – Zdravotný stav českého prezidenta Miloša Zemana je stabilizovaný. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz, ktorému to potvrdila hovorkyňa Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Prahe, kde ho v nedeľu prijali.

„Môžem potvrdiť, že pán prezident je v stabilizovanom stave. Ďalšie informácie k zdravotnému stavu pána prezidenta v priebehu liečby nemám,“ vyjadrila sa hovorkyňa Jitka Zinke.

Špekulácie o operácii

Na otázku súvisiacu so špekuláciami o tom, že Zeman podstúpil operáciu, odpovedala vyhýbavo len s tým, že má informácie len o tom, že je stabilizovaný.

Riaditeľ ÚVN a prezidentov ošetrujúci lekár v nedeľu povedal, že ho hospitalizovali v súvislosti s chronickým ochorením, na ktoré sa lieči, a nemá jeho súhlas na zverejnenie diagnózy.

Pražský hrad len potvrdil Zemanovu hospitalizáciu a uviedol, že jeho stav mu nebráni vo výkone mandátu. Hospitalizácia by mohla trvať niekoľko týždňov.

Povolebné rokovania

Zeman dlhodobo trpí neuropatiou dolných končatín, cukrovkou a nedoslýchavosťou. Podľa bývalého prezidenta Václava Klausa súvisia problémy jeho nástupcu s pečeňou a jeho životným štýlom.

Zemana previezli do nemocnice v nedeľu popoludní zo zámku v Lánoch. Pred prevozom sa tam stretol s premiérom Andrejom Babišom. Ďalší politici, ktorí by s ním chceli rokovať v spojitosti s povolebným usporiadaním, zatiaľ čakajú.

Ako uvádzajú Novinky, úloha prezidenta pri povolebných rokovaniach nemusí byť s ohľadom na výsledok volieb zásadná. Víťazná koalícia SPOLU sa dohodla na rokovaniach so zástupcami strán Piráti a STAN, s ktorými majú pohodlnú 108-člennú väčšinu v Poslaneckej snemovni.

Viac k témam: Český prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Zeman je v stabilizovanom stave, objavili sa aj špekulácie o operácii © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Izrael od 1. novembra povolí zahraničným turistom vstup do krajiny, musia byť zaočkovaní

Povolenie vstupu prichádza pred rušným vianočným obdobím, kedy zahraniční návštevníci cestujú do Jeruzalema a Betlehema.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *