Home / SLOVENSKO / Prokurátor žiada zatykač na bývalého šéfa operatívy NAKA Kaľavského

Prokurátor žiada zatykač na bývalého šéfa operatívy NAKA Kaľavského

27.9.2021 (Webnoviny.sk) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry žiada vydanie zatykača na bývalého šéfa operatívcov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Jána Kaľavského. Informáciu televízie Markíza pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková.

„Potvrdzujem, že na Špecializovaný trestný súd bol z Úradu špeciálnej prokuratúry doručený návrh na vydanie Európskeho a Medzinárodného zatýkacieho rozkazu na obvineného, ktorým sa sudca pre prípravné konanie zaoberá,“ uviedla Kudjáková. Obvinený Kaľavský sa podľa medializovaných informácií nachádza v zahraničí.

Úrad špeciálnej prokuratúry minulý týždeň vzniesol obvinenie Kaľavskému pre pokračujúcu korupčnú trestnú činnosť spáchanú v súbehu s pokračujúcim trestným činom zneužívania právomoci verejného činiteľa. Kaľavský už tento rok čelil obvineniu pre prečin zneužívania právomocí verejného činiteľa, Generálna prokuratúra SR ho však zrušila.

Kaľavský zároveň vystupuje ako svedok v kauze štyroch obvinených vyšetrovateľov NAKA.

Viac k témam: zatykač
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokurátor žiada zatykač na bývalého šéfa operatívy NAKA Kaľavského © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Košická mestská polícia zriadila svoje pracovisko v samotnom centre, na Hlavnej ulici bude bližšie k občanom

Na novom vysunutom pracovisku bude sídliť 19 príslušníkov Pohotovostnej ochrannej jednotky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *