Home / šport / Hokej / Slovenskí hokejisti začnú na ZOH 2022 v Pekingu proti Fínsku, postup do osemfinále majú istý

Slovenskí hokejisti začnú na ZOH 2022 v Pekingu proti Fínsku, postup do osemfinále majú istý

24.9.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia sa len nedávno kvalifikovala na ZOH 2022 do čínskeho Pekingu a spoznala mená súperov pod piatimi kruhmi, od štvrtka vie už aj svoj presný program v základnej C-skupine.

Dva zápasy v rovnakom čase

Slováci začnú púť olympijským turnajom vo štvrtok 10. február 2022 duelom proti Fínom, o deň neskôr absolvujú stretnutie proti Švédom.

Oba súboje proti severským výberom sú na programe od 16.40 h miestneho času, teda o 9.40 h SEČ. V nedeľu 13. februára 2022 o 12.10 h (5.10 h SEČ) čaká na tím tréner Craiga Ramsayho zápas proti Lotyšom.

Na olympiáde aj hráči z NHL

Do vyraďovacej časti turnaja postúpi všetkých 12 účastníkov – štyria najlepší priamo do štvrťfinále, zostávajúcich osem do osemfinále.

Kvalifikácia o postup do štvrťfinále resp. osemfinále sa v Pekingu uskutoční 15. februára, o deň neskôr sa budú hrať štvrťfinálové stretnutia. Semifinále je na programe 18.2., duel o bronz o deň neskôr a finále o zlato v sobotu 19. februára 2022.

Slováci v ére samostatnosti ani raz nechýbali na olympijskom hokejovom turnaji, v Nagane 1998 aj Salt Lake City 2002 sa však predstavili len v predkole a do hlavnej súťaže sa nedostali. Ich najlepším umiestnením je 4. priečka z Vancouveru 2010, štyri roky predtým v Turíne obsadili 5. pozíciu.

Len nedávno padla definitíva, že pod piatimi kruhmi v Pekingu môžu štartovať aj hráči zo zámorskej NHL.

Viac k témam: ZOH Zimné olympijské hry 2022 Peking
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí hokejisti začnú na ZOH 2022 v Pekingu proti Fínsku, postup do osemfinále majú istý © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Záborskému sa v Liberci nedarilo podľa predstáv, s tímom sa rozhodli ukončiť spoluprácu

Na konto si pripísal iba dva presné zásahy, čo zapríčinila i slabá produktivita celého libereckého mužstva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *