Home / SLOVENSKO / Rumunský kamionista prevážal športovú obuv, podľa nitrianskych colníkov môže ísť o falzifikáty

Rumunský kamionista prevážal športovú obuv, podľa nitrianskych colníkov môže ísť o falzifikáty

20.9.2021 (Webnoviny.sk) – Príslušníci Colného úradu Nitra zaistili minulý týždeň 1 740 párov športovej obuvi známej značky. Vzniklo pri nich podozrenie z porušovania duševného vlastníctva.

Príslušníci z Colného úradu Nitra vykonávali podľa jeho hovorkyne Renáty Cebovej v katastri mesta Šahy cestné kontroly. Rumunský vodič vozidla Mercedes Sprinter nevedel povedať, aký tovar sa nachádza vo vozidle a ani podľa predložených dokladov sa nedal tovar identifikovať.

„Fyzickou kontrolou bolo zistené, že vo vozidle sa v kartónových krabiciach nachádza tovar, pri ktorom vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva k ochrannej známke SALOMON AS. Cena originálnych výrobkov na domácom trhu by predstavovala čiastku približne 130-tisíc eur,“ informovala Cebová.

O osude zaisteného tovaru teraz rozhodne držiteľ ochrannej známky, ktorý má možnosť vyjadriť sa do 10 pracovných dní, či chcú vo veci konať a akým spôsobom. Môže súhlasiť s dohodou, vtedy bude tovar zlikvidovaný, alebo môže držiteľ ochrannej známky dať podnet na súd. Ten následne rozhodne, či ide o falzifikáty a ako sa má ďalej postupovať .

Viac k témam: colníci, falzifikát, obuv
Zdroj: Webnoviny.sk – Rumunský kamionista prevážal športovú obuv, podľa nitrianskych colníkov môže ísť o falzifikáty © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegrini chce byť iný ako Fico. S rovnakou taktikou by u voličov nebol presvedčivý, tvrdí politológ

Politológ Juraj Marušiak však nevie, či bude Pellegrini úspešný so stratégiou byť iný ako Fico. Podľa neho sa zatiaľ javí byť úspešnejší skôr Fico.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *