Home / SLOVENSKO / Lipšic vyzval Kollára, aby sa ospravedlnil vyšetrovateľovi NAKA za výroky o „čurillovskej mafii“

Lipšic vyzval Kollára, aby sa ospravedlnil vyšetrovateľovi NAKA za výroky o „čurillovskej mafii“

17.9.2021 (Webnoviny.sk) – Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic vyzval predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina), aby sa ospravedlnil obvinenému vyšetrovateľovi Jánovi Čurillovi a jeho rodine za výroky o „čurillovskej mafii“. Predseda parlamentu to uviedol v piatok na tlačovej besede.

Lipšic na svojom profile na sociálnej sieti zdôraznil, že vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ján Čurilla viedol úspešné vyšetrovanie proti zločineckým skupinám piťovcov a takáčovcov.

„Vyšetroval viaceré ťažké prípady brutálnych vrážd – medzi inými prípad mladej ženy, ktorá bola týždeň pred svadbou (a v druhom stave) brutálne znásilnená a zavraždená pred viac ako 20 rokmi pri Trenčíne. Len vďaka jeho presvedčeniu a tvrdohlavosti sa podarilo desať rokov po skutku tento ohavný zločin objasniť,“ pokračoval Lipšic s tým, že Ján Čurilla celý svoj profesný život proti mafii bojoval.

Viac k témam: ospravedlnenie, piťovci, takáčovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Lipšic vyzval Kollára, aby sa ospravedlnil vyšetrovateľovi NAKA za výroky o „čurillovskej mafii“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Súd schválil dohodu o vine a treste pre bývalého okresného funkcionára ĽSNS Michala Buchtu

Súd uznal obvineného za vinného zo zločinu rozširovania extrémistických materiálov a iné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *