nedeľa , 19 septembra 2021
Home / SLOVENSKO / Parlament bude mimoriadne rokovať o odvolaní Kolíkovej z funkcie, hlavným iniciátorom je strana Hlas

Parlament bude mimoriadne rokovať o odvolaní Kolíkovej z funkcie, hlavným iniciátorom je strana Hlas

14.9.2021 (Webnoviny.sk) – Mimoriadna schôdza parlamentu o odvolaní Márie Kolíkovej z funkcie ministerky spravodlivosti sa uskutoční vo štvrtok 16. septembra po hlasovaní o 17:00. Informovala o tom Národná rada SR na svojej internetovej stránke. Na odvolanie člena vlády je potrebných aspoň 76 hlasov poslancov zo 150-členného parlamentu.

Opozičná strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) minulý týždeň v piatok podala návrh na odvolanie ministerky Kolíkovej (nom. SaS). Predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini hovoril, že keď opozícia v máji tento roka predkladala návrh na odvolanie Kolíkovej, existovali dôvody pre jej odchod.

„Najvážnejšími boli podozrenia z klientelizmu a konflikt záujmov. Samotný prenájom budovy pre ministerstvo spravodlivosti je spájaný s bratom pani ministerky a vzbudzuje tak pochybnosti, či konanie pani Kolíkovej nesmerovalo k presadeniu osobných záujmov na úkor verejných,“ vyhlásil Pellegrini.

Predseda Hlasu-SD povedal, že ministerka stratila politickú legitimitu odchodom zo strany Za ľudí a prechodom šiestich poslancov Za ľudí okolo nej do parlamentného klubu Sloboda a Solidarita (SaS). Podľa Pellegriniho išlo o „palácový politický prevrat“ s cieľom, aby si Kolíková udržala svoje miesto vo vláde.

Viac k témam: mimoriadna schôdza parlamentu, odvolanie z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Parlament bude mimoriadne rokovať o odvolaní Kolíkovej z funkcie, hlavným iniciátorom je strana Hlas © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lipšic sa obáva spochybňovania integrity trestných konaní zo strany SIS, želá si viac súčinnosti

SIS začala spochybňovať integritu, keď bolo zrejmé, že podozrenia smerujú k ich predstaviteľom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *