nedeľa , 19 septembra 2021
Home / SVET / Hlavné mesto Austrálie ostáva naďalej v lockdowne, v krajine sa šíri delta variant koronavírusu

Hlavné mesto Austrálie ostáva naďalej v lockdowne, v krajine sa šíri delta variant koronavírusu

14.9.2021 (Webnoviny.sk) – Austrálske hlavné mesto Canberra zostane v lockdowne druhý mesiac po tom, ako miestna vláda nahlásila 22 nových prípadov nákazy koronavírusom. Teritórium hlavného mesta Austrálie uplatňuje lockdown od 12. augusta, keď v oblasti zistili prípad nákazy, ktorý súvisel so šírením delta variantu koronavírusu v Sydney.

Viac o téme: Koronavírus

Hlavný minister Teritória hlavného mesta Austrálie Andrew Barr v utorok oznámil, že platnosť lockdownu v Canberre sa predĺži do 15. októbra.

Canberra je obklopená štátom Nový Južný Wales, kde šírenie delta variantu vírusu zistili 16. júna. Infikovanou osobou bol vodič limuzíny, ktorý viezol posádku amerického nákladného lietadla z letiska v Sydney.

Predtým, ako v Canberre minulý mesiac nákazu potvrdili, toto mesto so 430-tisíc obyvateľmi nezaznamenalo od 10. júla 2020 ani jeden prípad koronavírusu.

Viac k témam: COVID-19, delta variant koronavírusu, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlavné mesto Austrálie ostáva naďalej v lockdowne, v krajine sa šíri delta variant koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Francúzsko-holandské lietadlo sa krátko po štarte v Pekingu muselo vrátiť na letisko

Do kabíny pre cestujúcich sa z potrubia klimatizácie dostal oblak prachu, ale lietadlo normálne pristálo a nikto nebol zranený.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *