sobota , 25 septembra 2021
Home / SVET / Mesto Auckland čaká najprísnejší lockdown, Nový Zéland bojuje s ohniskom nákazy z Austrálie

Mesto Auckland čaká najprísnejší lockdown, Nový Zéland bojuje s ohniskom nákazy z Austrálie

13.9.2021 (Webnoviny.sk) – Najväčšie novozélandské mesto Auckland zostane v režime najprísnejšieho lockdownu do 21. septembra. Oznámila to v pondelok premiérka Jacinda Ardernová po tom, čo vláda informovala o 33 nových prípadoch nákazy koronavírusom. Opatrenie má podľa premiérky zastaviť šírenie vysoko infekčného delta variantu koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus

„Nechceme riskovať obete, ktoré všetci priniesli, a všetku tvrdú prácu, ktorú ste vynaložili, príliš rýchlym prechodom k tretiemu stupňu pohotovosti,“ povedala Ardernová, pričom odkázala na najvyšší štvrtý stupeň pandemickej pohotovosti, ktorý platí v Aucklande.

Zvyšok Nového Zélandu podľa premiérky do budúceho týždňa zostane v druhom stupni pohotovosti.

Krajina od minulého mesiaca bojuje s ohniskom nákazy, ktoré prišlo z Austrálie. Do pondelka sa počet infekcií zvýšil na 955. Hospitalizovaných je 21 pacientov, z toho štyria na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Viac k témam: COVID-19, delta variant koronavírusu, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk – Mesto Auckland čaká najprísnejší lockdown, Nový Zéland bojuje s ohniskom nákazy z Austrálie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Stovky ľudí protestovali v Moskve proti výsledkom parlamentných volieb, demonštráciu organizovali komunisti

Ruskí komunisti spochybňujú výsledky on-line hlasovania, prostredníctvom ktorého v Moskve využili svoje volebné právo asi dva milióny ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *