sobota , 25 septembra 2021
Home / SLOVENSKO / Úrad inšpekčnej služby začal s výsluchom sporných svedkov pre manipulácie výpovedí, vyšetrovatelia vypočúvajú Petrova

Úrad inšpekčnej služby začal s výsluchom sporných svedkov pre manipulácie výpovedí, vyšetrovatelia vypočúvajú Petrova

13.9.2021 (Webnoviny.sk) – Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra (ÚIS) v pondelok ráno začal s výsluchmi sporných svedkov, ktorý súvisí s údajným manipulovaním výpovedí svedkov v kauze Očistec. Na svojom webe to uviedol spravodajský portál TV Joj Noviny.sk.

Podľa portálu v pondelok vyšetrovatelia ÚIS krátko pred deviatou hodinou ráno vstúpili do bratislavského Ústavu na výkon väzby spolu s advokátkou zadržaného Mateja Zemana. Dôvodom má byť vypočúvanie Petra Petrova známeho ako Tiger.

Na jeho výsluchu má byť prítomný aj jeho obhajca. Na pondelok je naplánovaný iba výsluch Petra Petrova, termín vypočutia nedávno zadržaného Mateja Zemana zatiaľ nie je známy.

„O tento výsluch žiadame už dva mesiace. Na postup vyšetrovateľa sme podali sťažnosť. Zatiaľ môj klient nemá doručené ani samotné obvinenie inšpekčnej služby,“ povedala advokátka Ivana Štefanková.

Viac k témam: kauza Očistec, výsluch
Zdroj: Webnoviny.sk – Úrad inšpekčnej služby začal s výsluchom sporných svedkov pre manipulácie výpovedí, vyšetrovatelia vypočúvajú Petrova © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ficov Smer sa môže ďalej približovať k Hlasu, Pellegrini je menej viditeľný a chýba mu téma

Robert Fico potrebuje byť vo vláde, lebo možno bojuje aj o osobnú existenciu, hovorí politológ Koziak.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *