Home / SVET / Dánsko dostalo koronavírus pod kontrolu, vďaka vysokej miere zaočkovanosti ruší všetky obmedzenia

Dánsko dostalo koronavírus pod kontrolu, vďaka vysokej miere zaočkovanosti ruší všetky obmedzenia

10.9.2021 (Webnoviny.sk) – Vysoká zaočkovanosť obyvateľstva proti ochoreniu COVID-19 umožnila v Dánsku zrušiť všetky pandemické obmedzenia. Úplne zaočkovaných je momentálne viac ako 80 percent osôb starších ako 12 rokov a od polnoci už dánska vláda nepovažuje COVID-19 za „spoločensky kritické ochorenie“.

Návrat k normálnemu životu bol v Dánsku postupný proces. Od piatka však už nebude potrebný k návšteve nočných klubov či spoločenskej a kultúrnej udalosti žiadny digitálny pas.

Viac o téme: Koronavírus

Minister zdravotníctva Magnus Heunicke minulý mesiac uviedol, že „epidémia je pod kontrolou“, ale upozornil, že ešte sa neskončila a vláda v prípade potreby zasiahne. Profesor Jens Lundgren uviedol, že vláda opätovne zavedie obmedzenia, ak sa opäť zvýši počet prípadov koronavírusu.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Dánsko dostalo koronavírus pod kontrolu, vďaka vysokej miere zaočkovanosti ruší všetky obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Izrael od 1. novembra povolí zahraničným turistom vstup do krajiny, musia byť zaočkovaní

Povolenie vstupu prichádza pred rušným vianočným obdobím, kedy zahraniční návštevníci cestujú do Jeruzalema a Betlehema.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *